Hakkımızda

Antikalara, Koleksiyoner Büyük Dedem Hamza Razi Paşa'nın konağında büyürken ilgi duymaya başladım. Bir vesile ile 1988 senesinde mesleğe adım attım.

2005 senesinde Ercan Ekşi Bey ile ortak olduk. Onunla beraber çok harika antika ve eşsiz koleksiyonlar oluşturduk. Uzun yıllar sonrasında şimdi sizlere - yılların tecrübesi ile - birlikte kazanmak, kazandırmaktan geçer anlayışımızla hizmet vermek; müzayede, online müzayede ve sergi düzenlemek için Eker Antiques’i kurduk.

Eker Gallery müzayede; olağanüstü sanat, benzersiz hizmet, uzmanlık ve küresel erişimden bahseden bir isim ve Türkiye'nin önde gelen online müzayede ve antika evidir.

Her sanatın icrasında zanaat oldukça önem taşır. Sanatın ortaya çıkmasında mana ile hakikati dengeleyen mütevazı araçlar bulunur. Asırlardır tecrübe edilen, insanın elinden geçen mütevazı araçlar esasen sanatın kendisi kadar değer bulur. Hattat için kamış kalem, ressam için tuval ve fırça, tespih sanatkarı için “Kemane” ismi bu değerlere örnektir.

Yani divan edebiyatında geçen, “görünenin ardındaki gerçeklik” vurgusu, sanatın icrası içinde bir önem taşır. Göze en hoş gelen tespihlerin, tarihi ve hikayesi ile zenginleştiren eserlerin ardında hep bir zanaat ve mütevazı araçlar bulunur.

Uzun yıllar aşkın tarihimiz boyunca Eker Gallery müzayede ve antika evi olarak tarihi müzayedelerimizi ve sanat piyasasında belirleyici anlar yarattığımız online müzayedelerimizi keşfedin.

Mesleğimiz ilerlemesi adına sizden destek bekleriz. Hizmet bizden bu hizmetin takdiri ise sizlerden.

Yusuf Şimşekçaktı