Lot: 1

Current Price: 9,000 TL Starting Bid: 9,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Mercanlı Piştov

Ahşap gövdeli, çelik namlulu, gövde üzeri gümüş teller kullanılarak tenzil işi stilize motifler ve mercan kakmalarla desenlidir. Ahşap gövdeli harbisinin sap ve uç kısımları altın dore işçiliklidir. Uzunluk: 50 cm, 902 g.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Mercanlı Piştov-Ahşap gövdeli, çelik namlulu, gövde üzeri gümüş teller kullanılarak tenzil işi stilize motifler ve mercan kakmalarla desenlidir. Ahşap gövdeli harbisinin sap ve uç kısımları altın dore işçiliklidir. Uzunluk: 50 cm, 902 g.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Mercanlı Piştov-Ahşap gövdeli, çelik namlulu, gövde üzeri gümüş teller kullanılarak tenzil işi stilize motifler ve mercan kakmalarla desenlidir. Ahşap gövdeli harbisinin sap ve uç kısımları altın dore işçiliklidir. Uzunluk: 50 cm, 902 g.

  TLSold
 • Savatlı Kamçı-Kamçının gövdesi ahşaptan mamül olup, üzeri savat işçilikli gümüş geçmelidir. Kamçı kısmı deriden yapılmıştır. Koleksiyonluk bir parçadır. Uzunluk: 45.5 cm, 157 g.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Savatlı Kamçı-Kamçının gövdesi ahşaptan mamül olup, üzeri savat işçilikli gümüş geçmelidir. Kamçı kısmı deriden yapılmıştır. Koleksiyonluk bir parçadır. Uzunluk: 45.5 cm, 157 g.

  TLSold
 • Kafkas Kama Bıçağı-Kafkas işi bıçağın sap kısmı ahşaptan mamül olup, gövde üzeri Osmanlıca ''Ve mâ tevfîkî illâ billâh (Benim başarım ancak Allah'tandır), Yaşasun Osmanlılar Yaşasun Vatan'' yazılıdır. Kını baş ve uç kısımlarından gümüş kakma ve kabartma tekniği ile stilize motiflerle desenlidir. Koleksiyonluk değerde mükemmel bir parçadır. Uzunluk: 60 cm, 715 g.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Kafkas Kama Bıçağı-Kafkas işi bıçağın sap kısmı ahşaptan mamül olup, gövde üzeri Osmanlıca ''Ve mâ tevfîkî illâ billâh (Benim başarım ancak Allah'tandır), Yaşasun Osmanlılar Yaşasun Vatan'' yazılıdır. Kını baş ve uç kısımlarından gümüş kakma ve kabartma tekniği ile stilize motiflerle desenlidir. Koleksiyonluk değerde mükemmel bir parçadır. Uzunluk: 60 cm, 715 g.

  TLSold
 • Savatlı Gümüş Kafkas Kama-Kafkas işi hançerin sap kısmı ve kını gümüş üzeri savat işçiliği ile dekore edilmiştir. Gövde kısmı yalın işçilikli olup çok zarif koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 50 cm, 419 g.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Savatlı Gümüş Kafkas Kama-Kafkas işi hançerin sap kısmı ve kını gümüş üzeri savat işçiliği ile dekore edilmiştir. Gövde kısmı yalın işçilikli olup çok zarif koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 50 cm, 419 g.

  TLSold
 • Babür İmparatorluğu (Hindistan) Damascus Çelik ve Jade Saplı Altın Kakmalı Kama-Babür İmparatorluğu (Hindistan) yapımı, Damascus çelik ve jade saplı hançerin gövde üzeri altın kakma ile rumî desenlidir. Koleksiyonluk nadir bir eserdir. Uzunluk: 47 cm, 536 g.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Babür İmparatorluğu (Hindistan) Damascus Çelik ve Jade Saplı Altın Kakmalı Kama-Babür İmparatorluğu (Hindistan) yapımı, Damascus çelik ve jade saplı hançerin gövde üzeri altın kakma ile rumî desenlidir. Koleksiyonluk nadir bir eserdir. Uzunluk: 47 cm, 536 g.

  TLSold
 • Babür İmparatorluğu (Hindistan) Damascus Çelik ve Jade Saplı Altın Kakmalı Kama-Babür İmparatorluğu (Hindistan), Damascus çelik ve jade saplı hançerin gövde kısmı altın kakma ile rumî desenli ve kabartma işçiliği ile stilize zarif motiflerle süslüdür. Çok nadir koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 32.5 cm, 272 g.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Babür İmparatorluğu (Hindistan) Damascus Çelik ve Jade Saplı Altın Kakmalı Kama-Babür İmparatorluğu (Hindistan), Damascus çelik ve jade saplı hançerin gövde kısmı altın kakma ile rumî desenli ve kabartma işçiliği ile stilize zarif motiflerle süslüdür. Çok nadir koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 32.5 cm, 272 g.

  TLSold
 • Sürmene Firuzeli Hançer-Sürmene işi sap kısmı ahşaptan mamül hançerin gövde kısmı yalın işçiliklidir. Baş kısmında gümüş kakma montür içerisinde firüze taşı ile süslemesi tamamlanmıştır. Baklava dilimi desenli deri kını bulunur. Uzunluk: 30 cm

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Sürmene Firuzeli Hançer-Sürmene işi sap kısmı ahşaptan mamül hançerin gövde kısmı yalın işçiliklidir. Baş kısmında gümüş kakma montür içerisinde firüze taşı ile süslemesi tamamlanmıştır. Baklava dilimi desenli deri kını bulunur. Uzunluk: 30 cm

  TLSold
 • Mors Dişi Sürmene Hançer-Sürmene işi sap kısmı mors dişinden mamül, gövde üzeri altın yaldız kakma bitkisel motiflidir. Balık pulu desenli orijinal deri kınındadır. Koleksiyonluk çok nadir bir parçadır. Uzunluk: 38 cm

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Mors Dişi Sürmene Hançer-Sürmene işi sap kısmı mors dişinden mamül, gövde üzeri altın yaldız kakma bitkisel motiflidir. Balık pulu desenli orijinal deri kınındadır. Koleksiyonluk çok nadir bir parçadır. Uzunluk: 38 cm

  TLSold
 • Savatlı Zenne Gümüş Hançer-Sap kısmı savat işçilikli, gövde kısmı yalın bırakılmış, üzerinde 'Berber Cabir' yazılı gümüş zenne hançerin kını balık formunda tasarlanmış olup gümüş kakma tekniği ile kabartma figürlü ve balık pulu desenlidir. Altı adet sarkıntılı zincirinden beşi sikke formuyla sonlanır. Emsali az bulunan koleksiyonluk bir parçadır. Uzunluk: 25 cm, 110 g.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Savatlı Zenne Gümüş Hançer-Sap kısmı savat işçilikli, gövde kısmı yalın bırakılmış, üzerinde 'Berber Cabir' yazılı gümüş zenne hançerin kını balık formunda tasarlanmış olup gümüş kakma tekniği ile kabartma figürlü ve balık pulu desenlidir. Altı adet sarkıntılı zincirinden beşi sikke formuyla sonlanır. Emsali az bulunan koleksiyonluk bir parçadır. Uzunluk: 25 cm, 110 g.

  TLSold
 • Gümüş Kınlı Sürmene Hançeri-Sürmene işi ahşap saplı hançerin gövde kısmı yalın işçiliklidir. Gümüş kını kabartma tekniği ile stilize bitkisel motiflerle desenlidir. Dört adet para sarkıntılı zincirlidir. Koleksiyonluk çok nadir bir eserdir. Uzunluk: 29 cm, 169 g.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Gümüş Kınlı Sürmene Hançeri-Sürmene işi ahşap saplı hançerin gövde kısmı yalın işçiliklidir. Gümüş kını kabartma tekniği ile stilize bitkisel motiflerle desenlidir. Dört adet para sarkıntılı zincirlidir. Koleksiyonluk çok nadir bir eserdir. Uzunluk: 29 cm, 169 g.

  TLSold
 • Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa Dönemi Usta Damgalı Gümüş Kahvedan-Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa dönemi, usta damgalı, gümüş, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, dar ve uzun boyunlu eser çiçek ve yaprak formunda bir tutamaklı kapakla sonlanır. Tüm yüzeyi madalyonlar içerisinde kalem işi Arapça yazılarla ve su yolu bordürlerle dekorludur. Yaprak motifli çok zarif kıvrık kulpludur. Koleksiyonluk değerde nadir bir eserdir. 21x4.5 cm, 380 g.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa Dönemi Usta Damgalı Gümüş Kahvedan-Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa dönemi, usta damgalı, gümüş, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, dar ve uzun boyunlu eser çiçek ve yaprak formunda bir tutamaklı kapakla sonlanır. Tüm yüzeyi madalyonlar içerisinde kalem işi Arapça yazılarla ve su yolu bordürlerle dekorludur. Yaprak motifli çok zarif kıvrık kulpludur. Koleksiyonluk değerde nadir bir eserdir. 21x4.5 cm, 380 g.

  TLSold
 • Tuğralı Gümüş Aznavur Hamam Tası-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül eserin gövde üzeri aznavur işçilikli çok zarif dalgalı ve noktasal desenlerle dekorludur. Koleksiyonluk değere haizdir. 18x5 cm, 238 g.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Tuğralı Gümüş Aznavur Hamam Tası-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül eserin gövde üzeri aznavur işçilikli çok zarif dalgalı ve noktasal desenlerle dekorludur. Koleksiyonluk değere haizdir. 18x5 cm, 238 g.

  TLSold
 • Tuğralı Gümüş Aznavur Çerezlik-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül, üç ayak üzerinde yükselen eserin merkezi aznavur işi dalgalı desenlerle dekorlu olup, dışa açık ağız çevresi çiçek ve yaprak motifleriyle bordürlüdür. Çap: 17 cm, 250 g.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Tuğralı Gümüş Aznavur Çerezlik-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül, üç ayak üzerinde yükselen eserin merkezi aznavur işi dalgalı desenlerle dekorlu olup, dışa açık ağız çevresi çiçek ve yaprak motifleriyle bordürlüdür. Çap: 17 cm, 250 g.

  TLSold
 • Mısır Abbas Hilmi Paşa Dönemi Usta Damgalı Gümüş Kahvedan-Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa dönemi, usta damgalı, gümüş, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, dar ve uzun boyunlu eser çiçek ve yaprak formunda bir tutamaklı kapakla sonlanır. Tüm yüzeyi madalyonlar içerisinde kalem işi Arapça yazılarla ve su yolu bordürlerle dekorludur. Yaprak motifli çok zarif kıvrık kulpludur. Koleksiyonluk değerde nadir bir eserdir. 18x5 cm, 267 g.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Mısır Abbas Hilmi Paşa Dönemi Usta Damgalı Gümüş Kahvedan-Osmanlı Mısır Abbas Hilmi Paşa dönemi, usta damgalı, gümüş, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, dar ve uzun boyunlu eser çiçek ve yaprak formunda bir tutamaklı kapakla sonlanır. Tüm yüzeyi madalyonlar içerisinde kalem işi Arapça yazılarla ve su yolu bordürlerle dekorludur. Yaprak motifli çok zarif kıvrık kulpludur. Koleksiyonluk değerde nadir bir eserdir. 18x5 cm, 267 g.

  TLSold
 • Mısır Kral Fuat Dönemi Gümüş Buhurdan-Mısır Kral Fuat Dönemi, gümüşten mamül eser üç ayak üzerinde yükselen yuvarlak tablalı, armudi formlu haznelidir. Çiçek motifli tutamakla sonlanan eserin gövde üzeri kabartma işçiliği ile çiçek, dal ve yaprak motifleriyle süslüdür. Koleksiyonluk mükemmel bir eserdir. Yükseklik: 19 cm, Tabak çapı: 16 cm, 320 g.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Mısır Kral Fuat Dönemi Gümüş Buhurdan-Mısır Kral Fuat Dönemi, gümüşten mamül eser üç ayak üzerinde yükselen yuvarlak tablalı, armudi formlu haznelidir. Çiçek motifli tutamakla sonlanan eserin gövde üzeri kabartma işçiliği ile çiçek, dal ve yaprak motifleriyle süslüdür. Koleksiyonluk mükemmel bir eserdir. Yükseklik: 19 cm, Tabak çapı: 16 cm, 320 g.

  TLSold
 • Mısır Usta Damgalı Buhurdan-Mısır yapımı usta damgalı, çokgen kaide üzerinde yükselen armudi formlu gövdeli, çiçek ve yaprak motifli tutamaklı kapaklıdır. Kıvrık dal motifli çift kulplu buhurdanın tüm yüzeyi rozetler içerisinde kalem işi çiçek motifleri ve Mısır'ın simgesi piramit desenleriyle dekorludur. Koleksiyonluk çok nadir bir eserdir. 23x7 cm, 540 g.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Mısır Usta Damgalı Buhurdan-Mısır yapımı usta damgalı, çokgen kaide üzerinde yükselen armudi formlu gövdeli, çiçek ve yaprak motifli tutamaklı kapaklıdır. Kıvrık dal motifli çift kulplu buhurdanın tüm yüzeyi rozetler içerisinde kalem işi çiçek motifleri ve Mısır'ın simgesi piramit desenleriyle dekorludur. Koleksiyonluk çok nadir bir eserdir. 23x7 cm, 540 g.

  TLSold
 • Rus 84 Damgalı Nargile Ateşliği-Rus yapımı 84 damgalı, profilli yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli ve çift kulplu olan eserin gövde üzeri kalem işi stilize bitkisel desenlerle dekorludur. Rus maden sanatının farklı örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 12x12 cm, 230 g.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Rus 84 Damgalı Nargile Ateşliği-Rus yapımı 84 damgalı, profilli yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli ve çift kulplu olan eserin gövde üzeri kalem işi stilize bitkisel desenlerle dekorludur. Rus maden sanatının farklı örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 12x12 cm, 230 g.

  TLSold
 • Rus Zolotnig Damgalı İki Adet Gümüş Şekerlik-Rus yapımı Zolotnig 875 ayar gümüş damgalı, yuvarlak üç ayağa oturan eserlerin gövdesi kalem işi ve savat işçiliği ile desenlidir. Ağız kısımları dilimli ve kafesli motiflerle hareketlendirilmiştir. Kulpları yalın işçiliklidir. 10x5 cm, 142 g. - 162 g.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Rus Zolotnig Damgalı İki Adet Gümüş Şekerlik-Rus yapımı Zolotnig 875 ayar gümüş damgalı, yuvarlak üç ayağa oturan eserlerin gövdesi kalem işi ve savat işçiliği ile desenlidir. Ağız kısımları dilimli ve kafesli motiflerle hareketlendirilmiştir. Kulpları yalın işçiliklidir. 10x5 cm, 142 g. - 162 g.

  TLSold
 • Gümüş Osmanlı Buhurdan-Osmanlı dönemi 800 ayar gümüş damgalı, kıvrımlı kabartma motifli tabla üzerine aplike edilen iki adet armudi formda buhurdandan müteşekkildir. Gövde üzerleri kazıma ve kalem işi yaprak motifli rozetlerle süslü eserler kuş motifli birer tutamakla sonlanır. 13.5x17 cm, 196 g.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Gümüş Osmanlı Buhurdan-Osmanlı dönemi 800 ayar gümüş damgalı, kıvrımlı kabartma motifli tabla üzerine aplike edilen iki adet armudi formda buhurdandan müteşekkildir. Gövde üzerleri kazıma ve kalem işi yaprak motifli rozetlerle süslü eserler kuş motifli birer tutamakla sonlanır. 13.5x17 cm, 196 g.

  TLSold
 • Tuğralı Gümüş Çiftli Buhurdan-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül eser üç adet yaprak formlu ayak üzerinde yuvarlak tablalıdır. Kozalak formunda tasarlanan eser çiçek ve yaprak motifli tutamakla sonlanır. Saçaklı dal ve yaprak motifli aplikelidir. Koleksiyonluk nadide bir eserdir. 14x23 cm, 400 g.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Tuğralı Gümüş Çiftli Buhurdan-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül eser üç adet yaprak formlu ayak üzerinde yuvarlak tablalıdır. Kozalak formunda tasarlanan eser çiçek ve yaprak motifli tutamakla sonlanır. Saçaklı dal ve yaprak motifli aplikelidir. Koleksiyonluk nadide bir eserdir. 14x23 cm, 400 g.

  TLSold
 • Gümüş Endonezya İşi Şerbetlik-Endonezya işi 900 ayar gümüş damgalı eserin gövdesi kabartma tekniği ile yöresel ve inanç kültürünü betimleyen figürlerle motiflidir. Kıvrık kulpu fil başı formunda tasarlanmıştır. Sıradışı işçiliği ve nadir formu itibariyle koleksiyonluk değerde bir eserdir. 23x25 cm, 930 g.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Gümüş Endonezya İşi Şerbetlik-Endonezya işi 900 ayar gümüş damgalı eserin gövdesi kabartma tekniği ile yöresel ve inanç kültürünü betimleyen figürlerle motiflidir. Kıvrık kulpu fil başı formunda tasarlanmıştır. Sıradışı işçiliği ve nadir formu itibariyle koleksiyonluk değerde bir eserdir. 23x25 cm, 930 g.

  TLSold
 • Theo Fennell İngiliz Gümüş Çift Şamdan-İngiliz imalatı Theo Fennen dönemi gümüş damgalı, kare kaideli ve sütun formunda koleksiyonluk çift şamdan. 15x11.5 cm, 508 g. - 506 g.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Theo Fennell İngiliz Gümüş Çift Şamdan-İngiliz imalatı Theo Fennen dönemi gümüş damgalı, kare kaideli ve sütun formunda koleksiyonluk çift şamdan. 15x11.5 cm, 508 g. - 506 g.

  TLSold
 • Alman Berndorf Gümüş Kaplama Safran Kutu-Almanya Berndorf imalatı, gövde üzeri gümüş kaplama aznavur işçilikli koleksiyonluk safran kutu. 13x13.5 cm, 500 g.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Alman Berndorf Gümüş Kaplama Safran Kutu-Almanya Berndorf imalatı, gövde üzeri gümüş kaplama aznavur işçilikli koleksiyonluk safran kutu. 13x13.5 cm, 500 g.

  TLSold
 • Fransız Minerva Gümüş Damgalı Aznavur Fincan ve Tabağı-Fransız Minerva gümüş damgalı, aznavur işçilikli bir adet fincan ve tabağından müteşekkil koleksiyonluk bir parçadır. Fincan: 10x7 cm, Tabak: 13.5 cm, 180 g.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Fransız Minerva Gümüş Damgalı Aznavur Fincan ve Tabağı-Fransız Minerva gümüş damgalı, aznavur işçilikli bir adet fincan ve tabağından müteşekkil koleksiyonluk bir parçadır. Fincan: 10x7 cm, Tabak: 13.5 cm, 180 g.

  TLSold
 • Osmanlı Savatlı Gümüş Pusula-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül, sürgülü kadranı üzerinde yön göstergeleri mevcut koleksiyonluk pusula. Obje: 8x5.5 cm - 74 g., Zincir: 27 cm

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Osmanlı Savatlı Gümüş Pusula-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül, sürgülü kadranı üzerinde yön göstergeleri mevcut koleksiyonluk pusula. Obje: 8x5.5 cm - 74 g., Zincir: 27 cm

  TLSold
 • Osmanlı Savatlı Gümüş Kolye-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül, beşli sarkıntılı ve burgu desenli koleksiyonluk kolye. Uzunluk: 32 cm, Obje: 10 cm, 80 g.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Osmanlı Savatlı Gümüş Kolye-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül, beşli sarkıntılı ve burgu desenli koleksiyonluk kolye. Uzunluk: 32 cm, Obje: 10 cm, 80 g.

  TLSold
 • Osmanlı Mercanlı Sultan Mahmud Tuğralı Hilal Formunda Kolye-Osmanlı dönemi Sultan Mahmud (1808-1839) tuğralı, mercan taşlı ve telkâri işçilikli, para sarkıntılı koleksiyonluk çok nadir kolye. Uzunluk: 47 cm, Obje: 8x13 cm, 162 g.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Osmanlı Mercanlı Sultan Mahmud Tuğralı Hilal Formunda Kolye-Osmanlı dönemi Sultan Mahmud (1808-1839) tuğralı, mercan taşlı ve telkâri işçilikli, para sarkıntılı koleksiyonluk çok nadir kolye. Uzunluk: 47 cm, Obje: 8x13 cm, 162 g.

  TLSold
 • Akik Taşlı Gümüş Armudiye-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, kolye ucu armudi formda tasarlnmış, zincir kısmı kırmızı akik taşlarla ve para sarkıntılarla dekorlu koleksiyonluk armudiye. Uzunluk: 37 cm, Obje: 5x7 cm, 63 g.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Akik Taşlı Gümüş Armudiye-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, kolye ucu armudi formda tasarlnmış, zincir kısmı kırmızı akik taşlarla ve para sarkıntılarla dekorlu koleksiyonluk armudiye. Uzunluk: 37 cm, Obje: 5x7 cm, 63 g.

  TLSold
 • Osmanlı Savatlı Gümüş Kolye-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül çok nadir koleksiyonluk kolye. Uzunluk: 31 cm, 97 g.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Osmanlı Savatlı Gümüş Kolye-Osmanlı dönemi savat işçilikli gümüşten mamül çok nadir koleksiyonluk kolye. Uzunluk: 31 cm, 97 g.

  TLSold
 • Osmanlı Gümüş Mercanlı Kolye-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri kasetli kabartma motifler, tuğralı para motifleri ve mercan taşlarla süslü kolye. Uzunluk: 35 cm, 92 g.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Osmanlı Gümüş Mercanlı Kolye-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri kasetli kabartma motifler, tuğralı para motifleri ve mercan taşlarla süslü kolye. Uzunluk: 35 cm, 92 g.

  TLSold
 • Osmanlı Tuğralı Usta Damgalı Gümüş Hamayıl-Osmanlı dönemi Sultan II. Mahmud taşra tuğralı ve usta damgalı, merkezi kırmızı oval taşlı, telkâri işçilikli gümüş hamail. Osmanlı gümüş işçiliğinin güzel örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. Obje: 12x10 cm, Zincir: 14 cm, 86 g.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Osmanlı Tuğralı Usta Damgalı Gümüş Hamayıl-Osmanlı dönemi Sultan II. Mahmud taşra tuğralı ve usta damgalı, merkezi kırmızı oval taşlı, telkâri işçilikli gümüş hamail. Osmanlı gümüş işçiliğinin güzel örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. Obje: 12x10 cm, Zincir: 14 cm, 86 g.

  TLSold
 • Osmanlı Bronz Kolye-Osmanlı dönemi ajur işçilikli, püskül zincirli bronz kolye. Uzunluk: 51 cm, 145 g.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Osmanlı Bronz Kolye-Osmanlı dönemi ajur işçilikli, püskül zincirli bronz kolye. Uzunluk: 51 cm, 145 g.

  TLSold
 • Rus 84 Damgalı Gümüş Sigara Tabakası-Rus imalatı 84 damgalı, üzeri savat işçilikli koleksiyonluk gümüş sigara tabakası. 9x5 cm, 50 g.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Rus 84 Damgalı Gümüş Sigara Tabakası-Rus imalatı 84 damgalı, üzeri savat işçilikli koleksiyonluk gümüş sigara tabakası. 9x5 cm, 50 g.

  TLSold
 • Rus 84 Damgalı Dilimli Camineto-Rus imalatı 84 damgalı, gövde üzeri dilimli motifli kamineto ocak. Türünün çok nadir olması itibariyle koleksiyonluk değerde mükemmel bir parçadır. 32x18 cm, 1262 g.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Rus 84 Damgalı Dilimli Camineto-Rus imalatı 84 damgalı, gövde üzeri dilimli motifli kamineto ocak. Türünün çok nadir olması itibariyle koleksiyonluk değerde mükemmel bir parçadır. 32x18 cm, 1262 g.

  TLSold
 • Rus 84 Damgalı Musevi İşi Tevrat Okuma Çubuğu-Rus imalatı 84 damgalı, Musevi işi mercan taşlı Tevrat okuma çubuğu. Kusursuz işçiliği ve nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 32 cm, 67 g.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Rus 84 Damgalı Musevi İşi Tevrat Okuma Çubuğu-Rus imalatı 84 damgalı, Musevi işi mercan taşlı Tevrat okuma çubuğu. Kusursuz işçiliği ve nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. Uzunluk: 32 cm, 67 g.

  TLSold
 • Osmanlı Telkâri Gümüş Kemer-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, telkari işçilikli bitkisel motifli, kılıç formlu bir obje ile kilitlenebilen, siyah kadife kumaşlı koleksiyonluk çok nadir kemer. Uzunluk: 78 cm, 200 g.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Osmanlı Telkâri Gümüş Kemer-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, telkari işçilikli bitkisel motifli, kılıç formlu bir obje ile kilitlenebilen, siyah kadife kumaşlı koleksiyonluk çok nadir kemer. Uzunluk: 78 cm, 200 g.

  TLSold
 • Savatlı Gümüş Bitlis İşi Kemer-Bitlis işi savat işçilikli gümüşten mamül, Osmanlı devlet arması ve tuğra motifli koleksiyonluk kemer. Uzunluk: 88 cm, 413 g.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Savatlı Gümüş Bitlis İşi Kemer-Bitlis işi savat işçilikli gümüşten mamül, Osmanlı devlet arması ve tuğra motifli koleksiyonluk kemer. Uzunluk: 88 cm, 413 g.

  TLSold
 • Rus Gümüş 84 Damgalı Savatlı Kemer -Rus imalatı gümüş 84 damgalı, savat işçilikli, kılıç formlu bir obje ile kilitlenebilen koleksiyonluk çok nadir gümüş kemer. Uzunluk: 65 cm, 154 g.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Rus Gümüş 84 Damgalı Savatlı Kemer -Rus imalatı gümüş 84 damgalı, savat işçilikli, kılıç formlu bir obje ile kilitlenebilen koleksiyonluk çok nadir gümüş kemer. Uzunluk: 65 cm, 154 g.

  TLSold
 • Rus Savatlı Gümüş Kemer Tokası-Rus imalatı savat işçilikli düşük ayar gümüşten mamül, kabartma zımba ve çeşitli stilize motiflerle dekorlu kemer tokası. 19x9 cm, 495 g.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Rus Savatlı Gümüş Kemer Tokası-Rus imalatı savat işçilikli düşük ayar gümüşten mamül, kabartma zımba ve çeşitli stilize motiflerle dekorlu kemer tokası. 19x9 cm, 495 g.

  TLSold
 • Osmanlı Gümüş Hamail-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri savat işçiliği ile cami ve Osmanlı arması tasvirli koleksiyonluk hamail. 8.5x6.5 cm, Zincir: 36 cm, 122 g.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Osmanlı Gümüş Hamail-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri savat işçiliği ile cami ve Osmanlı arması tasvirli koleksiyonluk hamail. 8.5x6.5 cm, Zincir: 36 cm, 122 g.

  TLSold
 • Osmanlı Gümüş Hamail-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri savat işçiliği ile cami ve Osmanlı arması tasvirli koleksiyonluk hamail. 7.5x6 cm, Zincir: 33 cm, 104 g.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Osmanlı Gümüş Hamail-Osmanlı dönemi gümüşten mamül, üzeri savat işçiliği ile cami ve Osmanlı arması tasvirli koleksiyonluk hamail. 7.5x6 cm, Zincir: 33 cm, 104 g.

  TLSold
 • Gümüş Enam Kutusu-Osmanlı dönemi, üzerinde kabartma hayat ağacı motifleri bulunan koleksiyonluk gümüş enam kutusu. 11.5x10 cm, Zincir: 30 cm, 185 g.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Gümüş Enam Kutusu-Osmanlı dönemi, üzerinde kabartma hayat ağacı motifleri bulunan koleksiyonluk gümüş enam kutusu. 11.5x10 cm, Zincir: 30 cm, 185 g.

  TLSold
 • Kutulu Tuğralı Gümüş Çift Zarf, Fincanları ve Çerezlik -Osmanlı dönemi Sultan V. Mehmed Reşad (1909-1918) tuğralı, gümüşten mamül ajur işçilikli çift zarf ve floral desenli porselen fincanlarından müteşekkil; iki adet istiridye kabuğu formlu porselen çerezlikleri bulunan orijinal kutusunda koleksiyonluk mükemmel bir takımdır. Fincan: 4x5.5 cm, Zarf: 4.5x5.5 cm, Çerezlik: 13.5x7.5 cm, Kutu: 23x29 cm

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Kutulu Tuğralı Gümüş Çift Zarf, Fincanları ve Çerezlik -Osmanlı dönemi Sultan V. Mehmed Reşad (1909-1918) tuğralı, gümüşten mamül ajur işçilikli çift zarf ve floral desenli porselen fincanlarından müteşekkil; iki adet istiridye kabuğu formlu porselen çerezlikleri bulunan orijinal kutusunda koleksiyonluk mükemmel bir takımdır. Fincan: 4x5.5 cm, Zarf: 4.5x5.5 cm, Çerezlik: 13.5x7.5 cm, Kutu: 23x29 cm

  TLSold
 • Pirinç Osmanlı Altın Yaldızlı Kemer Tokası-Osmanlı dönemi pirinçten mamül, üzeri mineli ve altın yaldızlı çiçek formunda tasarlanmış, siyah kadife kaplı kutu içerisinde koleksiyonluk kemer tokası. 7x5.5 cm, Kutu: 12x12 cm

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Pirinç Osmanlı Altın Yaldızlı Kemer Tokası-Osmanlı dönemi pirinçten mamül, üzeri mineli ve altın yaldızlı çiçek formunda tasarlanmış, siyah kadife kaplı kutu içerisinde koleksiyonluk kemer tokası. 7x5.5 cm, Kutu: 12x12 cm

  TLSold
 • Rus Mineli Gümüş Sancak Kuran Pazubendi-Rus yapımı gümüşten mamül, üzeri çok renkli mineli sancak kuran pazubendi. Obje: 4x12 cm, Uzunluk: 65 cm, 31 g.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Rus Mineli Gümüş Sancak Kuran Pazubendi-Rus yapımı gümüşten mamül, üzeri çok renkli mineli sancak kuran pazubendi. Obje: 4x12 cm, Uzunluk: 65 cm, 31 g.

  TLSold
 • Rus Gümüş 6 Adet Kutulu Zemzem Takımı-Rus imalatı gümüşten mamül, ajur işçilikli altı adet zarf ve altın yaldızlı cam bardağından müteşekkil, orijinal kutulu koleksiyonluk zemzem takımı. Zarf ve Fincan: 5x3.5 cm, Kutu: 18x21.5 cm, 112 g.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Rus Gümüş 6 Adet Kutulu Zemzem Takımı-Rus imalatı gümüşten mamül, ajur işçilikli altı adet zarf ve altın yaldızlı cam bardağından müteşekkil, orijinal kutulu koleksiyonluk zemzem takımı. Zarf ve Fincan: 5x3.5 cm, Kutu: 18x21.5 cm, 112 g.

  TLSold
 • İran 84 Damgalı Tebriz Yapımı Altın Amblemli Gümüş ve Turkuaz Kutu-İran işi Tebriz yapımı 84 damgalı ve altın amblemli gümüş ve turkuaz renkli iki adet kutu. Yörenin zengin süsleme sanatının örneğini yansıtan koleksiyonluk eserlerdir. 20x11.5 cm, 24x15.5 cm, 1160 g.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  İran 84 Damgalı Tebriz Yapımı Altın Amblemli Gümüş ve Turkuaz Kutu-İran işi Tebriz yapımı 84 damgalı ve altın amblemli gümüş ve turkuaz renkli iki adet kutu. Yörenin zengin süsleme sanatının örneğini yansıtan koleksiyonluk eserlerdir. 20x11.5 cm, 24x15.5 cm, 1160 g.

  TLSold
 • Sultan Mahmud Tuğralı Zenne Nalın-Osmanlı dönemi Sultan Mahmud (1808-1839) tuğralı, üzeri kabartma tekniği ile yoğun bitkisel motiflerle bezeli, deri şeritli koleksiyonluk zenne nalın. 21x6 cm

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Sultan Mahmud Tuğralı Zenne Nalın-Osmanlı dönemi Sultan Mahmud (1808-1839) tuğralı, üzeri kabartma tekniği ile yoğun bitkisel motiflerle bezeli, deri şeritli koleksiyonluk zenne nalın. 21x6 cm

  TLSold
 • Altın Mineli Leparc Damgalı Bronz Kutusunda Altın Saat-Avrupa imalatı Leparc damgalı altın mineli, romen rakamlı porselen kadranlı, orijinal bronz kutusunda koleksiyonluk altın saat. Saat: 3 cm, 29 g., Kutu: 6x6.5x5 cm

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Altın Mineli Leparc Damgalı Bronz Kutusunda Altın Saat-Avrupa imalatı Leparc damgalı altın mineli, romen rakamlı porselen kadranlı, orijinal bronz kutusunda koleksiyonluk altın saat. Saat: 3 cm, 29 g., Kutu: 6x6.5x5 cm

  TLSold
 • Osmanlı Savatlı Gümüş Tığ ve Osmanlı Fildişi Pergel-Osmanlı savat işçilikli gümüşten mamül çok nadir koleksiyonluk gümüş tığ ve Osmanlı fildişi pergelden oluşan ikili lottur. 8.5x10 cm, 13 g.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Osmanlı Savatlı Gümüş Tığ ve Osmanlı Fildişi Pergel-Osmanlı savat işçilikli gümüşten mamül çok nadir koleksiyonluk gümüş tığ ve Osmanlı fildişi pergelden oluşan ikili lottur. 8.5x10 cm, 13 g.

  TLSold
 • İsviçre Mineli 14 Ayar Pırlanta Taşlı Kutulu Saat-İsviçre imalatı, turkuaz mineli ve 14 ayar pırlanta taşlı, romen rakamlı porselen kadranlı, orijinal kutulu koleksiyonluk saat. Saat: 4.5x6 cm, Kutu: 6.5x9 cm

  Lot No: 51

  Lot: 51

  İsviçre Mineli 14 Ayar Pırlanta Taşlı Kutulu Saat-İsviçre imalatı, turkuaz mineli ve 14 ayar pırlanta taşlı, romen rakamlı porselen kadranlı, orijinal kutulu koleksiyonluk saat. Saat: 4.5x6 cm, Kutu: 6.5x9 cm

  TLSold
 • Gümüş Serkisof Marka Cep Saati-Serkisof marka gümüşten mamül, romen rakamlı porselen kadranlı, çelik kasalı, kurmalı ve zincirli cep saati. Obje: 5 cm, Zincir: 16 cm, 107 g.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Gümüş Serkisof Marka Cep Saati-Serkisof marka gümüşten mamül, romen rakamlı porselen kadranlı, çelik kasalı, kurmalı ve zincirli cep saati. Obje: 5 cm, Zincir: 16 cm, 107 g.

  TLSold
 • İsviçre Pembe Altın Cep Saati-İsviçre imalatı Osmanlı pazarı için yapılmış, pembe altından mamül, romen rakamlı kadranlı ve kurmalı koleksiyonluk çok nadir cep saati. 4x6 cm, 60 g.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  İsviçre Pembe Altın Cep Saati-İsviçre imalatı Osmanlı pazarı için yapılmış, pembe altından mamül, romen rakamlı kadranlı ve kurmalı koleksiyonluk çok nadir cep saati. 4x6 cm, 60 g.

  TLSold
 • 6 Adet Osmanlı Madalya ve 1 Adet Gelibolu Madalyası-6 adet orijinal kurdeleli Osmanlı madalya ve bir adet Gelibolu madalyasından müteşekkil koleksiyonluk lottur. Ortalama boyutlar: 4x8 cm

  Lot No: 54

  Lot: 54

  6 Adet Osmanlı Madalya ve 1 Adet Gelibolu Madalyası-6 adet orijinal kurdeleli Osmanlı madalya ve bir adet Gelibolu madalyasından müteşekkil koleksiyonluk lottur. Ortalama boyutlar: 4x8 cm

  TLSold
 • 3 Adet Uzakdoğu Gümüş Yüksük ve 1 Adet Gümüş Mini Sigara Tabakası-Uzak doğu imalatı gümüşten mamül, kabartma işçilikli 3 adet yüksük ve bir adet ajur işçilikli gümüş mini sigara tabakasından oluşan koleksiyonluk lottur. Yüksük: 1.5x2 cm, Tabaka: 4x5.5 cm, 58 g.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  3 Adet Uzakdoğu Gümüş Yüksük ve 1 Adet Gümüş Mini Sigara Tabakası-Uzak doğu imalatı gümüşten mamül, kabartma işçilikli 3 adet yüksük ve bir adet ajur işçilikli gümüş mini sigara tabakasından oluşan koleksiyonluk lottur. Yüksük: 1.5x2 cm, Tabaka: 4x5.5 cm, 58 g.

  TLSold
 • Prior Bağa Muhafazalı Gümüş Altın Kaplama Köstekli-Prior gümüş üzeri altın kaplama, bağa muhafazalı, romen rakamlı porselen kadranlı, kurmalı ve anahtarlı zinciri bulunan çok nadir koleksiyonluk köstekli saat. Haliyle. Obje: 7 cm, Zincir: 30 cm, 200 g.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Prior Bağa Muhafazalı Gümüş Altın Kaplama Köstekli-Prior gümüş üzeri altın kaplama, bağa muhafazalı, romen rakamlı porselen kadranlı, kurmalı ve anahtarlı zinciri bulunan çok nadir koleksiyonluk köstekli saat. Haliyle. Obje: 7 cm, Zincir: 30 cm, 200 g.

  TLSold
 • 6 Adet Uzakdoğu Fildişi Yemek Çubuğu-Uzak doğu imalatı fildişinden mamül, gövde yüzeyleri çok renkli mineli floral motiflerle bezeli, orijinal kutulu çok zarif koleksiyonluk 6 adet yemek çubuğu koleksiyonu. Uzunluk: 20 cm, Kutu: 6.5x24 cm

  Lot No: 57

  Lot: 57

  6 Adet Uzakdoğu Fildişi Yemek Çubuğu-Uzak doğu imalatı fildişinden mamül, gövde yüzeyleri çok renkli mineli floral motiflerle bezeli, orijinal kutulu çok zarif koleksiyonluk 6 adet yemek çubuğu koleksiyonu. Uzunluk: 20 cm, Kutu: 6.5x24 cm

  TLSold
 • Fransız Çift Minerva Şamdan-Fransız imalatı, pedestal yüksek kaideli, külay formlu gövdeli ve dışa açık ağızlı, yalın işçilikli ve hanedan arma motifli çok zarif koleksiyonluk çift minerva şamdan. 12x12.5 cm, 500 g.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Fransız Çift Minerva Şamdan-Fransız imalatı, pedestal yüksek kaideli, külay formlu gövdeli ve dışa açık ağızlı, yalın işçilikli ve hanedan arma motifli çok zarif koleksiyonluk çift minerva şamdan. 12x12.5 cm, 500 g.

  TLSold
 • Uzakdoğu Jade Geyşa Figürü-Uzak doğu imalatı oyma işçilikli jade Geyşa figürü biblo koleksiyonluk bir parçadır. 15x26 cm

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Uzakdoğu Jade Geyşa Figürü-Uzak doğu imalatı oyma işçilikli jade Geyşa figürü biblo koleksiyonluk bir parçadır. 15x26 cm

  TLSold
 • Osmanlı 8 Adet Boynuz ve Kemik Kaşık-Osmanlı dönemi kepçe hazne kısmı boynuz ve gövde kısmı kemikten mamül, sade ve zarif süslemeli 6 adet kaşıktan müteşekkil koleksiyonluk değerde bir takımdır. Uzunluk: 25 cm

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Osmanlı 8 Adet Boynuz ve Kemik Kaşık-Osmanlı dönemi kepçe hazne kısmı boynuz ve gövde kısmı kemikten mamül, sade ve zarif süslemeli 6 adet kaşıktan müteşekkil koleksiyonluk değerde bir takımdır. Uzunluk: 25 cm

  TLSold
 • Avrupa 8 Adet Porselen Biblo-Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile dönem giysileri içerisinde el boyama işçilikle imal edilmiş 8 adet erkek figürlü porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 12 cm - 25 cm

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Avrupa 8 Adet Porselen Biblo-Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile dönem giysileri içerisinde el boyama işçilikle imal edilmiş 8 adet erkek figürlü porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 12 cm - 25 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Blue Blanc 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Kore ve Japon) imalat damgalı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 18 cm

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Uzak Doğu Blue Blanc 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Kore ve Japon) imalat damgalı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 18 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu ve Avrupa 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 23 cm

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Uzak Doğu ve Avrupa 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 23 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Japon ve Kore) imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 19 cm

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Japon ve Kore) imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 19 cm

  TLSold
 • Avrupa 11 Adet Bisküvi Porselen Biblo-Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, pastel tonlarının uyumu içerisinde el boyama işçilikli çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 12 cm - 23 cm

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Avrupa 11 Adet Bisküvi Porselen Biblo-Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, pastel tonlarının uyumu içerisinde el boyama işçilikli çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 12 cm - 23 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Kore) imalatı beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldızla dekore edilmiş sade işçilikli ve çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 8 cm - 22 cm

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu (Kore) imalatı beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldızla dekore edilmiş sade işçilikli ve çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 8 cm - 22 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, kahverengi tonlarının ağırlıkla kullanıldığı altın yaldızlı el boyama işçilikli, dönem giysileri içerisinde 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 14 cm - 19 cm

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Uzak Doğu 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, kahverengi tonlarının ağırlıkla kullanıldığı altın yaldızlı el boyama işçilikli, dönem giysileri içerisinde 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 14 cm - 19 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Blue Blanc 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 19 cm

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Uzak Doğu Blue Blanc 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 19 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 4 cm - 19 cm

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 4 cm - 19 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 19 cm

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 19 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Blue Blanc 8 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 21 cm

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Uzak Doğu Blue Blanc 8 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 13 cm - 21 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldızla dekore edilmiş sade işçilikli ve çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 23 cm

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Uzak Doğu 11 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldızla dekore edilmiş sade işçilikli ve çok zarif 11 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 23 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Blue Blanc 7 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 15 cm - 25 cm

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Uzak Doğu Blue Blanc 7 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 15 cm - 25 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 15 cm

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 15 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 17 cm

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 17 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 9 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 21 cm

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 9 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 21 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 9 cm - 15 cm

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 9 cm - 15 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu ve Avrupa 7 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 22 cm

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Uzak Doğu ve Avrupa 7 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla el boyama işçilikle renklendirilmiş 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 22 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 13 cm

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 13 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 17 cm

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 17 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Blue Blanc 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 11 cm - 26 cm

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Uzak Doğu Blue Blanc 9 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 11 cm - 26 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 8 cm - 15 cm

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Uzak Doğu Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 8 cm - 15 cm

  TLSold
 • Fransız Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Fransız PB imalat damgalı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 20 cm

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Fransız Bisküvi Porselen 8 Adet Biblo-Fransız PB imalat damgalı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 20 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu ve Avrupa Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, kahverengi, yeşil, turkuaz ve pastel pembe renklerle el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 20 cm

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Uzak Doğu ve Avrupa Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, kahverengi, yeşil, turkuaz ve pastel pembe renklerle el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 20 cm

  TLSold
 • Blue Blanc 8 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 20 cm

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Blue Blanc 8 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 8 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 20 cm

  TLSold
 • Blue Blanc 10 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 19 cm

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Blue Blanc 10 Adet Porselen Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, beyaz hamurlu ve şeffaf sırlı porselenden mamül, altın yaldız, mavi ve beyaz renklerle el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 19 cm

  TLSold
 • Bisküvi Porselen 9 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 15 cm

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Bisküvi Porselen 9 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 9 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 6 cm - 15 cm

  TLSold
 • Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 18 cm

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Uzak Doğu imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 10 cm - 18 cm

  TLSold
 • Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 18 cm

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Bisküvi Porselen 7 Adet Biblo-Uzak Doğu ve Avrupa imalatı, bisküvi porselenden mamül, zengin renk çeşitliliği ile el boyama işçilikli 7 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 7 cm - 18 cm

  TLSold
 • Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Avrupa imalatı bisküvi porselenden mamül, çok renkli ve el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 14 cm

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Bisküvi Porselen 10 Adet Biblo-Avrupa imalatı bisküvi porselenden mamül, çok renkli ve el boyama işçilikli 10 adet porselen biblo koleksiyonu. Ortalama boyutlar: 5 cm - 14 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Seramik Vazo ve Başlığı-Uzak Doğu işi beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mavi renk zemin üzerine altın yaldızla kabartma üzüm asmaları ve yaprak motifli, dışa açık ağızlı, Uzak Doğu seramik sanatının nadide ve zarif bir örneğini sergileyen koleksiyonluk kallavi çift vazo. 17x47 cm

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Uzak Doğu Seramik Vazo ve Başlığı-Uzak Doğu işi beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mavi renk zemin üzerine altın yaldızla kabartma üzüm asmaları ve yaprak motifli, dışa açık ağızlı, Uzak Doğu seramik sanatının nadide ve zarif bir örneğini sergileyen koleksiyonluk kallavi çift vazo. 17x47 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Seramik Vazo ve Başlığı-Uzak Doğu işi beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mavi renk zemin üzerine altın yaldızla kabartma üzüm asmaları ve yaprak motifli, iki yanında fil formlu çift kulplu, Uzak Doğu seramik sanatının nadide ve zarif bir örneğini sergileyen koleksiyonluk çift küp. 23x26.5 cm

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Uzak Doğu Seramik Vazo ve Başlığı-Uzak Doğu işi beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mavi renk zemin üzerine altın yaldızla kabartma üzüm asmaları ve yaprak motifli, iki yanında fil formlu çift kulplu, Uzak Doğu seramik sanatının nadide ve zarif bir örneğini sergileyen koleksiyonluk çift küp. 23x26.5 cm

  TLSold
 • Avrupa Porselen Tabak-Avrupa imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile merkezi figürlü tasvirli, ağız çevresi indigo mavi zemin üzerine altın yaldızla bordürlü çok zarif koleksiyonluk bir tabaktır. 36 cm

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Avrupa Porselen Tabak-Avrupa imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile merkezi figürlü tasvirli, ağız çevresi indigo mavi zemin üzerine altın yaldızla bordürlü çok zarif koleksiyonluk bir tabaktır. 36 cm

  TLSold
 • Bohem Tabaklı Bonbonyerlik-Bohemya kristal camdan mamül, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile dekorlu ve altın yaldız sıvamalı, tabağı ve kapağı bulunan koleksiyonluk bonbonyerlik. 11x17 cm, Tabak: 16 cm

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Bohem Tabaklı Bonbonyerlik-Bohemya kristal camdan mamül, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile dekorlu ve altın yaldız sıvamalı, tabağı ve kapağı bulunan koleksiyonluk bonbonyerlik. 11x17 cm, Tabak: 16 cm

  TLSold
 • İngiliz Porselen Demlik, Tabak ve Çerezlik -İngiliz imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile pembe, turkuaz, sarı ve yeşil renkler kullanılarak gövde yüzeyleri floral motiflerle dekorlu, kontürleri altın yaldızlı bir adet çaydanlık, bir adet tabak ve bir adet çerezlikten oluşan koleksiyonluk eserlerdir. Demlik: 21x24 cm, Tabak: 23 cm, Çerezlik: 22 cm

  Lot No: 95

  Lot: 95

  İngiliz Porselen Demlik, Tabak ve Çerezlik -İngiliz imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile pembe, turkuaz, sarı ve yeşil renkler kullanılarak gövde yüzeyleri floral motiflerle dekorlu, kontürleri altın yaldızlı bir adet çaydanlık, bir adet tabak ve bir adet çerezlikten oluşan koleksiyonluk eserlerdir. Demlik: 21x24 cm, Tabak: 23 cm, Çerezlik: 22 cm

  TLSold
 • Bohem Tabaklı Çift Bonbonyerlik-Bohemya kristal camdan mamül, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile dekorlu ve altın yaldız sıvamalı, iki adet tabağından müteşekkil kapaklı koleksiyonluk çift bonbonyerlik. 16x11 cm, Tabak: 15.5 cm

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Bohem Tabaklı Çift Bonbonyerlik-Bohemya kristal camdan mamül, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile dekorlu ve altın yaldız sıvamalı, iki adet tabağından müteşekkil kapaklı koleksiyonluk çift bonbonyerlik. 16x11 cm, Tabak: 15.5 cm

  TLSold
 • Tophane İşi İki Adet Lüle, İki Adet Fincan ve Tabakları-20. yy. Tophane işi, yüzeyleri altın yaldız ve siyah kök boya ile geometrik motiflerle dekorlu iki adet lüle, iki adet fincan ve tabaklarından müteşekkil koleksiyonluk obje lotu. Lüle: 5.5x8 cm, Fincan: 5x6.5 cm, Tabak: 10.5 cm

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Tophane İşi İki Adet Lüle, İki Adet Fincan ve Tabakları-20. yy. Tophane işi, yüzeyleri altın yaldız ve siyah kök boya ile geometrik motiflerle dekorlu iki adet lüle, iki adet fincan ve tabaklarından müteşekkil koleksiyonluk obje lotu. Lüle: 5.5x8 cm, Fincan: 5x6.5 cm, Tabak: 10.5 cm

  TLSold
 • Bohem 11 Adet Obje Lotu-Bohem stili 4 adet parfüm şişesi, 5 adet çerezlik ve 2 adet tabaktan oluşan, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile şekillendirilmiş, sarı ve bordo renklerle renklendirilmiş koleksiyonluk 11 adet bohem obje lotu. Tabak: 18 cm, Pafüm şişeleri: 8-12 cm, Kaseler: 8 cm

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Bohem 11 Adet Obje Lotu-Bohem stili 4 adet parfüm şişesi, 5 adet çerezlik ve 2 adet tabaktan oluşan, yüzeyleri kristal kesme tekniği ile şekillendirilmiş, sarı ve bordo renklerle renklendirilmiş koleksiyonluk 11 adet bohem obje lotu. Tabak: 18 cm, Pafüm şişeleri: 8-12 cm, Kaseler: 8 cm

  TLSold
 • Hint Gümüş Kakma Vazo ve Nargile Kaidesi-Hint yapımı yuvarlak kaide üzerinde yükseltilmiş geniş armudi gövdeye sahip, dar, uzun ve ince boyunlu, bilezikli dışa açık ağızlı, üzeri siyah zemin üzerine gümüş kakma çiçek ve yaprak motifleri ile dekorlu çok zarif bir vazo ile çan formunda gümüş kakma bitkisel ve geometrik frizlerle çevrili nargile kaidesinden müteşekkil koleksiyonluk çok nadir ikili lottur. Vazo: 11x22 cm, Obje: 7x7.5 cm

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Hint Gümüş Kakma Vazo ve Nargile Kaidesi-Hint yapımı yuvarlak kaide üzerinde yükseltilmiş geniş armudi gövdeye sahip, dar, uzun ve ince boyunlu, bilezikli dışa açık ağızlı, üzeri siyah zemin üzerine gümüş kakma çiçek ve yaprak motifleri ile dekorlu çok zarif bir vazo ile çan formunda gümüş kakma bitkisel ve geometrik frizlerle çevrili nargile kaidesinden müteşekkil koleksiyonluk çok nadir ikili lottur. Vazo: 11x22 cm, Obje: 7x7.5 cm

  TLSold
 • Avrupa ve Herend İki Adet Vazo-Avrupa imalatı damgalı, bir adedi Herend damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı porselenden mamül, yüzeyleri zengin renk çeşitliliği ve yoğun altın yaldızla stilize çiçek, dal ve yaprak motifleri ile dekorlu, çift kulplu büyük boy vazo üzeri el işçiliği figürlü tasvirlidir. Zarif tasarımı itibariyle Avrupa porselen sanatının koleksiyonluk örnekleridir. 34x10x16 cm, 18x7.5x12 cm

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Avrupa ve Herend İki Adet Vazo-Avrupa imalatı damgalı, bir adedi Herend damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı porselenden mamül, yüzeyleri zengin renk çeşitliliği ve yoğun altın yaldızla stilize çiçek, dal ve yaprak motifleri ile dekorlu, çift kulplu büyük boy vazo üzeri el işçiliği figürlü tasvirlidir. Zarif tasarımı itibariyle Avrupa porselen sanatının koleksiyonluk örnekleridir. 34x10x16 cm, 18x7.5x12 cm

  TLSold
 • Murano ve Opalin Üç Adet Lot-Bir adet opalin camdan mamül üzeri turuncu ve sarı renklerde yaprak motifli; bir adet kobalt mavi renk murano camdan ördek formunda tasarlanmış lokumluk ve bir adet pembe ve mavi renk akıtmalı murano vazodan oluşan üçlü koleksiyonluk lot. 9.5x30 cm, 21x20 cm, 17x24 cm

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Murano ve Opalin Üç Adet Lot-Bir adet opalin camdan mamül üzeri turuncu ve sarı renklerde yaprak motifli; bir adet kobalt mavi renk murano camdan ördek formunda tasarlanmış lokumluk ve bir adet pembe ve mavi renk akıtmalı murano vazodan oluşan üçlü koleksiyonluk lot. 9.5x30 cm, 21x20 cm, 17x24 cm

  TLSold
 • Fransız Limoges Porselen Yumurta-Fransız imalatı Limoges damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile altın yaldız, indigo mavi, lila, kırmızı ve yeşil renkler kullanılarak yoğun floral motiflerle dekorlu, ağız kısmı kabartma bronz aplikeli çok nadir form ve ebatta koleksiyonluk bir eserdir. 16x19 cm

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Fransız Limoges Porselen Yumurta-Fransız imalatı Limoges damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile altın yaldız, indigo mavi, lila, kırmızı ve yeşil renkler kullanılarak yoğun floral motiflerle dekorlu, ağız kısmı kabartma bronz aplikeli çok nadir form ve ebatta koleksiyonluk bir eserdir. 16x19 cm

  TLSold
 • Bohem İki Adet Bardak-Kristal camdan mamül, üzeri kesme tekniği ile geometrik desenlerle bezeli ve altın yaldız sıvamalıdır. Gövde merkezi bordo renkli madalyon içerisinde çiçek ve yaprak motifli koleksiyonluk çok nadir iki adet bardak. 8x15 cm

  Lot No: 103

  Lot: 103

  Bohem İki Adet Bardak-Kristal camdan mamül, üzeri kesme tekniği ile geometrik desenlerle bezeli ve altın yaldız sıvamalıdır. Gövde merkezi bordo renkli madalyon içerisinde çiçek ve yaprak motifli koleksiyonluk çok nadir iki adet bardak. 8x15 cm

  TLSold
 • Uzakdoğu İmari 7 Adet Gülabdan -Uzakdoğu İmari dönemi 1688-1736 arası imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mercan kırmızısı ve altın yaldız kullanılarak stilize zengin bitkisel motiflerle dekorlu koleksiyonluk 7 adet gülabdan. Ortalama Boyutlar: 8-14 cm

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Uzakdoğu İmari 7 Adet Gülabdan -Uzakdoğu İmari dönemi 1688-1736 arası imalatı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile mercan kırmızısı ve altın yaldız kullanılarak stilize zengin bitkisel motiflerle dekorlu koleksiyonluk 7 adet gülabdan. Ortalama Boyutlar: 8-14 cm

  TLSold
 • Fransız Opalin Üç Adet Parfüm Şişesi-Fransız imalatı beyaz renkli opalin camdan mamül, yuvarlak gövdeli, alt kısmı kabartma stilize motifli bronz geçmeli ve bronz kapaklı koleksiyonluk 3 adet parfüm şişesi. 8x17.5 cm, 6x13 cm, 8x10 cm

  Lot No: 105

  Lot: 105

  Fransız Opalin Üç Adet Parfüm Şişesi-Fransız imalatı beyaz renkli opalin camdan mamül, yuvarlak gövdeli, alt kısmı kabartma stilize motifli bronz geçmeli ve bronz kapaklı koleksiyonluk 3 adet parfüm şişesi. 8x17.5 cm, 6x13 cm, 8x10 cm

  TLSold
 • Avrupa 3 Adet Fincan ve Tabağı-Avrupa imalat damgalı bbeyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği kullanılarak zengin renk çeşitliliği ve altın yaldız ile yoğun floral desenlerle dekore edilmiş, her biri farklı ebat ve zarif tasarıma sahip koleksiyonluk 3 adet porselen fincan ve tabak. Fincan çapları: 4.5 cm - 5 cm, Tabak çapları: 11.5 cm - 15 cm

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Avrupa 3 Adet Fincan ve Tabağı-Avrupa imalat damgalı bbeyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği kullanılarak zengin renk çeşitliliği ve altın yaldız ile yoğun floral desenlerle dekore edilmiş, her biri farklı ebat ve zarif tasarıma sahip koleksiyonluk 3 adet porselen fincan ve tabak. Fincan çapları: 4.5 cm - 5 cm, Tabak çapları: 11.5 cm - 15 cm

  TLSold
 • Decugis Constantinople Çift Fincan ve Tabakları-Decugis Constantinople damgalı porselen, altın yaldız ve çeşitli renklerle yoğun floral desenlerle dekorlu, koleksiyonluk bir çift fincan ve tabağından müteşekkildir. Taabak: 14 cm, Fincan: 5x9.5 cm

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Decugis Constantinople Çift Fincan ve Tabakları-Decugis Constantinople damgalı porselen, altın yaldız ve çeşitli renklerle yoğun floral desenlerle dekorlu, koleksiyonluk bir çift fincan ve tabağından müteşekkildir. Taabak: 14 cm, Fincan: 5x9.5 cm

  TLSold
 • Çin Seladon Kapaklı Bardak-Çin Qianlong dönemi imalat damgalı, kaolin ve feldspat karışımından meydana gelen, açık gri hamurlu, sert ve gözeneksiz bir seramik türü olan seladon seramiğinin yarı saydam yeşil sırlı bir örneğidir. Gövde ve kapak yüzeyi kabartma çiçek ve stilize yaprak desenleriyle bezelidir. Eserin ebadı büyük olup kondisyonu oldukça başarılıdır. Döneminin nadir eserlerinden biridir. 14x12x9 cm

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Çin Seladon Kapaklı Bardak-Çin Qianlong dönemi imalat damgalı, kaolin ve feldspat karışımından meydana gelen, açık gri hamurlu, sert ve gözeneksiz bir seramik türü olan seladon seramiğinin yarı saydam yeşil sırlı bir örneğidir. Gövde ve kapak yüzeyi kabartma çiçek ve stilize yaprak desenleriyle bezelidir. Eserin ebadı büyük olup kondisyonu oldukça başarılıdır. Döneminin nadir eserlerinden biridir. 14x12x9 cm

  TLSold
 • Dresden Porselen Tepsi-Almanya, Dresden yapımı imalat damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile zengin renk çeşitliliği ve altın yaldız kullanılarak yoğun floral desenlerle tezniyatı yapılmış ve oval formda tasarlanmıştır. Alman porselen sanatının üstün kaliteli ve zarif bir örneğini sergileyen eser koleksiyonluk harika bir parçadır. 37x27 cm

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Dresden Porselen Tepsi-Almanya, Dresden yapımı imalat damgalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile zengin renk çeşitliliği ve altın yaldız kullanılarak yoğun floral desenlerle tezniyatı yapılmış ve oval formda tasarlanmıştır. Alman porselen sanatının üstün kaliteli ve zarif bir örneğini sergileyen eser koleksiyonluk harika bir parçadır. 37x27 cm

  TLSold
 • Çin Porselen Hokka-Qing Hanedanı, Kangxi (1662-1722) dönemi, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altın tekniği ile zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla dekore edilmiş geleneksel Çin kültürü giyimli kadın figürleri, bitkisel ve kıvrımlı motiflerle dekorlu, bronz başlıklı çiçek motifli tutamaklı koleksiyonluk çok nadir bir parçadır. 10x8 cm

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Çin Porselen Hokka-Qing Hanedanı, Kangxi (1662-1722) dönemi, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altın tekniği ile zengin renk çeşitliliği ve altın yaldızla dekore edilmiş geleneksel Çin kültürü giyimli kadın figürleri, bitkisel ve kıvrımlı motiflerle dekorlu, bronz başlıklı çiçek motifli tutamaklı koleksiyonluk çok nadir bir parçadır. 10x8 cm

  TLSold
 • Bohem 2 Adet Karaf, 6 Adet Parfüm Şişesi ve Jardinier-Bohem stili gövde üzeri kristal kesme tekniği ile dilimli motifli iki adet karaf, farklı boylarda 6 adet parfüm şişesi ve bronzdan mamül aynalı jardinierden müteşekkil koleksiyonluk lottur. Jardinier: 26x44.5 cm, Karaf: 22 cm, Parfüm şişeleri: 9-14 cm

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Bohem 2 Adet Karaf, 6 Adet Parfüm Şişesi ve Jardinier-Bohem stili gövde üzeri kristal kesme tekniği ile dilimli motifli iki adet karaf, farklı boylarda 6 adet parfüm şişesi ve bronzdan mamül aynalı jardinierden müteşekkil koleksiyonluk lottur. Jardinier: 26x44.5 cm, Karaf: 22 cm, Parfüm şişeleri: 9-14 cm

  TLSold
 • Avrupa Blue Blanc Kallavi Vazo-Avrupa imalatı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile mavi ve beyaz renklerde yoğun çiçek, yaprak ve dal motifleri ile tezniyatlı, düz dipli, şişkin gövdeli, daralan dışa açık ağızlı ve sanatkârane işçilikte koleksiyonluk bir parçadır. 63x25x18 cm

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Avrupa Blue Blanc Kallavi Vazo-Avrupa imalatı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile mavi ve beyaz renklerde yoğun çiçek, yaprak ve dal motifleri ile tezniyatlı, düz dipli, şişkin gövdeli, daralan dışa açık ağızlı ve sanatkârane işçilikte koleksiyonluk bir parçadır. 63x25x18 cm

  TLSold
 • Osmanlı Boynuz Bir Adet Kase ve Dört Adet kaşık Lotu-Osmanlı dönemi bir adet yekpare boynuzdan mamül oval formlu derin çanaklı kase; bir adet yekpare boynuz mama kaşığı; bir adet boynuz ve kemik kaşık; bir adet abanoz ve kemik kaşık ve bir adet şimşir ağacı ve kemikten mamül kaşıktan müteşekkil koleksiyonluk 5'li lottur. Kase: 21x5.5 cm, Kaşıklar: 8.5 cm, 19 cm, 21 cm, 22 cm

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Osmanlı Boynuz Bir Adet Kase ve Dört Adet kaşık Lotu-Osmanlı dönemi bir adet yekpare boynuzdan mamül oval formlu derin çanaklı kase; bir adet yekpare boynuz mama kaşığı; bir adet boynuz ve kemik kaşık; bir adet abanoz ve kemik kaşık ve bir adet şimşir ağacı ve kemikten mamül kaşıktan müteşekkil koleksiyonluk 5'li lottur. Kase: 21x5.5 cm, Kaşıklar: 8.5 cm, 19 cm, 21 cm, 22 cm

  TLSold
 • Çanakkale Seramik İki Adet Tabak-Çanakkale işi kırmızı hamurlu, renksiz şeffaf sırlı, sır altı tekniği ile tabağın merkezi ve kenar bordürleri mangan moru kullanılarak serbest fırça darbeleri ile çizilmiş stilize motiflerle bezelidir. Halka kaideli, dışa dönük düz kenarlı ve daralan çukur gövdelidir.Sır atıkları mevcuttur. Dönemi, ebadı ve formu itibariyle Çanakkale seramik sanatının nadir bulunur koleksiyonluk örneklerindendir. Çap: 18 cm - 19.5 cm

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Çanakkale Seramik İki Adet Tabak-Çanakkale işi kırmızı hamurlu, renksiz şeffaf sırlı, sır altı tekniği ile tabağın merkezi ve kenar bordürleri mangan moru kullanılarak serbest fırça darbeleri ile çizilmiş stilize motiflerle bezelidir. Halka kaideli, dışa dönük düz kenarlı ve daralan çukur gövdelidir.Sır atıkları mevcuttur. Dönemi, ebadı ve formu itibariyle Çanakkale seramik sanatının nadir bulunur koleksiyonluk örneklerindendir. Çap: 18 cm - 19.5 cm

  TLSold
 • Çanakkale Kapaklı Küp-Çanakkale işi kırmızı hamurlu, sır altına bej rengi zemin üzerine yeşil, küf yeşili, mercan kırmızısı ve indigo mavi renklerde sır akıtmalı olarak deseni tezyin edilmiş, düz dipli, şişkin gövdeli, çift bilezikli ağızlı ve tutamaklı kapaklıdır. Çanakkale seramiğinin müstesna örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk değerdedir. 30x13.5 cm

  Lot No: 115

  Lot: 115

  Çanakkale Kapaklı Küp-Çanakkale işi kırmızı hamurlu, sır altına bej rengi zemin üzerine yeşil, küf yeşili, mercan kırmızısı ve indigo mavi renklerde sır akıtmalı olarak deseni tezyin edilmiş, düz dipli, şişkin gövdeli, çift bilezikli ağızlı ve tutamaklı kapaklıdır. Çanakkale seramiğinin müstesna örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk değerdedir. 30x13.5 cm

  TLSold
 • Opalin Altın Yaldızlı İbrik-Mavi renkte opalin camdan mamül, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, emzikli ve kıvrık kulplu ibriğin gövde üzeri sarı, turuncu renkler ve altın yaldızla stilize bitkisel motiflerle dekore edilmiş nadir koleksiyonluk bir eserdir. 15x9 cm

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Opalin Altın Yaldızlı İbrik-Mavi renkte opalin camdan mamül, yuvarlak kaideli, şişkin gövdeli, emzikli ve kıvrık kulplu ibriğin gövde üzeri sarı, turuncu renkler ve altın yaldızla stilize bitkisel motiflerle dekore edilmiş nadir koleksiyonluk bir eserdir. 15x9 cm

  TLSold
 • Kütahya Turkuaz İbrik ve Kase-Kütahya işi, Çinitaş damgalı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı turkuaz zemin üzerine siyah kontürle rumî motifleri, üzüm asmaları ve geometrik bordürlerle dekorlu bir adet ibrik ve kaseden oluşan koleksiyonluk ikili lottur. Sürahi: 34x19 cm, Kase: 14x5.5 cm

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Kütahya Turkuaz İbrik ve Kase-Kütahya işi, Çinitaş damgalı beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı turkuaz zemin üzerine siyah kontürle rumî motifleri, üzüm asmaları ve geometrik bordürlerle dekorlu bir adet ibrik ve kaseden oluşan koleksiyonluk ikili lottur. Sürahi: 34x19 cm, Kase: 14x5.5 cm

  TLSold
 • Nida Olçar Çift At Seramik Pano-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü seramik sanatçısı Sıtkı Olçar'ın sanatını devam ettiren kızı Nida Olçar (Sıtkı II) imzalı; beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, küf yeşili, sarı ve mercan kırmızısı renkleri kullanılarak zengin bitkisel desen çeşitliliği ve balık motifi tercih edilerek hareketlendirilmiş stilize çift at formunda, lacivert kadife kaplı orijinal kutusunda koleksiyonluk bir parçadır. 30x25 cm, Kutu: 35x30 cm

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Nida Olçar Çift At Seramik Pano-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü seramik sanatçısı Sıtkı Olçar'ın sanatını devam ettiren kızı Nida Olçar (Sıtkı II) imzalı; beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, küf yeşili, sarı ve mercan kırmızısı renkleri kullanılarak zengin bitkisel desen çeşitliliği ve balık motifi tercih edilerek hareketlendirilmiş stilize çift at formunda, lacivert kadife kaplı orijinal kutusunda koleksiyonluk bir parçadır. 30x25 cm, Kutu: 35x30 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Çift Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz ve mercan kırmızısı renkleri ile karanfil ve rozet çiçekleri ile dekorlu, merkezi kısmı boş bırakılmıştır. Sıtkı ustanın nadir görülen örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk değer taşıyan eserlerdir. Çap: 32 cm

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Sıtkı Olçar Çift Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz ve mercan kırmızısı renkleri ile karanfil ve rozet çiçekleri ile dekorlu, merkezi kısmı boş bırakılmıştır. Sıtkı ustanın nadir görülen örneklerinden olması itibariyle koleksiyonluk değer taşıyan eserlerdir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mangan moru, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak merkezinde simetrik dağılmış birbirini takip eden tavşan figürleri ile desenlidir. Ağız çevresi zencirek ve çintemani motifleri ile çift sıra bordürlüdür. Motiflerin ölçülü ve dengeli dağılışı, kondisyonu itibariyle kusursuz bir koleksiyonluk Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32 cm

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mangan moru, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak merkezinde simetrik dağılmış birbirini takip eden tavşan figürleri ile desenlidir. Ağız çevresi zencirek ve çintemani motifleri ile çift sıra bordürlüdür. Motiflerin ölçülü ve dengeli dağılışı, kondisyonu itibariyle kusursuz bir koleksiyonluk Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak ejderha ve kuş motifli, kenar bordürleri lale, karanfil çiçekleri ve yaprak motifleri ile çevrili koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32 cm

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak ejderha ve kuş motifli, kenar bordürleri lale, karanfil çiçekleri ve yaprak motifleri ile çevrili koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Kuşlu Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, limon küfü ve mercan kırmızısı renkleri ile merkezi tavuskuşu ve stilize bitkisel motiflidir. Ağız çevresi çintemani motifleri ile su yolu bordürlüdür. Sır atıkları mevcuttur. Koleksiyonluk değerde bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 25.5 cm

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Sıtkı Olçar Kuşlu Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, limon küfü ve mercan kırmızısı renkleri ile merkezi tavuskuşu ve stilize bitkisel motiflidir. Ağız çevresi çintemani motifleri ile su yolu bordürlüdür. Sır atıkları mevcuttur. Koleksiyonluk değerde bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 25.5 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz ve sarı renkler kullanılarak mozaik pano görünümü verilmiş peyzaj ve kaplan motifli, ağız çevresi çintemani ve stilize bitkisel motiflerle çevrili çift bordürlüdür. İşçiliğindeki mahiyeti ve nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32.5 cm

  Lot No: 123

  Lot: 123

  Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz ve sarı renkler kullanılarak mozaik pano görünümü verilmiş peyzaj ve kaplan motifli, ağız çevresi çintemani ve stilize bitkisel motiflerle çevrili çift bordürlüdür. İşçiliğindeki mahiyeti ve nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Çap: 32.5 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Oturan Kedi-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak oturan kedi formunda tasarlanmıştır. Gövde üzerinde çiçek, dal, yaprak ve balık motifleri ile dekorasyonu zenginleştirilmiş, Sıtkı ustanın elinden çıkan nadir formda koleksiyonluk bir eserdir. 13x13 cm

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Sıtkı Olçar Oturan Kedi-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak oturan kedi formunda tasarlanmıştır. Gövde üzerinde çiçek, dal, yaprak ve balık motifleri ile dekorasyonu zenginleştirilmiş, Sıtkı ustanın elinden çıkan nadir formda koleksiyonluk bir eserdir. 13x13 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar İki Adet Kaplumbağa-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, küf yeşili ve mercan kırmızısı renkleri kullanılarak karanfil ve balık motifleri ile dekorasyonu tezyin edilmiş, kaplumbağa formunda tasarlanmış sıradışı bir Sıtkı Olçar şaheserleridir. 12x5 cm

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Sıtkı Olçar İki Adet Kaplumbağa-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, küf yeşili ve mercan kırmızısı renkleri kullanılarak karanfil ve balık motifleri ile dekorasyonu tezyin edilmiş, kaplumbağa formunda tasarlanmış sıradışı bir Sıtkı Olçar şaheserleridir. 12x5 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Ördek-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mangan moru, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak çeşitli geometrik ve bitkisel motiflerle bezeli, sıradışı bir formda bir Sıtkı Olçar eseridir. 13x20 cm

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Sıtkı Olçar Ördek-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mangan moru, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak çeşitli geometrik ve bitkisel motiflerle bezeli, sıradışı bir formda bir Sıtkı Olçar eseridir. 13x20 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Baykuş-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak baykuş formunda tasarlanmış, gövde yüzeyi çiçek, dal ve yaprak motifleri ile hareketlendirilmiş çarpıcı bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Sıtkı Olçar, Kütahya çinisinde yaptığı bezeme ve teknik değişiklikler ile bu önemli ödüle layık görülmüştür. 16x8 cm

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Sıtkı Olçar Baykuş-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve sarı renkler kullanılarak baykuş formunda tasarlanmış, gövde yüzeyi çiçek, dal ve yaprak motifleri ile hareketlendirilmiş çarpıcı bir Sıtkı Olçar şaheseridir. Sıtkı Olçar, Kütahya çinisinde yaptığı bezeme ve teknik değişiklikler ile bu önemli ödüle layık görülmüştür. 16x8 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve küf yeşili renkler kullanılarak lale, nar-enginar ve karanfil çiçeklerinin serbest bir düzende merkeze yerleştirildiği, ağız çevresinin simetrik olarak çiçek, dal ve yaprak motifleri ile çevrelendiği bu Sıtkı Olçar şaheser tabak koleksiyonluk değere haizdir. Çap: 42 cm

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Sıtkı Olçar Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altına indigo mavi, turkuaz, mercan kırmızısı ve küf yeşili renkler kullanılarak lale, nar-enginar ve karanfil çiçeklerinin serbest bir düzende merkeze yerleştirildiği, ağız çevresinin simetrik olarak çiçek, dal ve yaprak motifleri ile çevrelendiği bu Sıtkı Olçar şaheser tabak koleksiyonluk değere haizdir. Çap: 42 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Kase-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve dış yüzeyi sır altına turkuaz renk üzerine siyah kontürle balık motifleri ile dekorlu; iç yüzeyi bej rengi zemin üzerinde indigo mavi, mercan kırmızısı, turkuaz ve sarı renklerle merkezi bir tabuşkuşu figürü ile bezeli çok nadir koleksiyonluk Sıtkı Olçar eseridir. 30x10 cm

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Sıtkı Olçar Kase-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve dış yüzeyi sır altına turkuaz renk üzerine siyah kontürle balık motifleri ile dekorlu; iç yüzeyi bej rengi zemin üzerinde indigo mavi, mercan kırmızısı, turkuaz ve sarı renklerle merkezi bir tabuşkuşu figürü ile bezeli çok nadir koleksiyonluk Sıtkı Olçar eseridir. 30x10 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Gemili Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi renk kullanılarak merkezi yelkenli gemi tasvirli, ağız bordürü çarkıfelek motifleri ile bezeli koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar eseridir. Çap: 31 cm

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Sıtkı Olçar Gemili Tabak-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi renk kullanılarak merkezi yelkenli gemi tasvirli, ağız bordürü çarkıfelek motifleri ile bezeli koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar eseridir. Çap: 31 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Kapaklı Sarı Sunumluk-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile sarı renk zemin üzerine yeşil, kahverengi ve mercan kırmızısı renkler ile stilize çiçek, dal, yaprak ve kuş motifleri ile desenlenmiştir. Ebadı ve işçilik kalitesi itibariyle koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. 22x25 cm

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Sıtkı Olçar Kapaklı Sarı Sunumluk-Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile sarı renk zemin üzerine yeşil, kahverengi ve mercan kırmızısı renkler ile stilize çiçek, dal, yaprak ve kuş motifleri ile desenlenmiştir. Ebadı ve işçilik kalitesi itibariyle koleksiyonluk bir Sıtkı Olçar şaheseridir. 22x25 cm

  TLSold
 • Sıtkı Olçar Sarı Vazo-Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile sarı renk zemin üzerine yeşil tonlarında merkezinde madalyon içerisinde balık motifleri, yelkenliler ve çintemani desenleri çizilmiştir. Halka kaideli, şişkin soğan gövdeli, dar ve dilimli iç bükey ağızlı eser Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü bir Sıtkı Olçar şaheseridir. 22x16 cm

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Sıtkı Olçar Sarı Vazo-Sıtkı Olçar imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile sarı renk zemin üzerine yeşil tonlarında merkezinde madalyon içerisinde balık motifleri, yelkenliler ve çintemani desenleri çizilmiştir. Halka kaideli, şişkin soğan gövdeli, dar ve dilimli iç bükey ağızlı eser Unesco Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü bir Sıtkı Olçar şaheseridir. 22x16 cm

  TLSold
 • Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile bordo renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 14x29 cm

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile bordo renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 14x29 cm

  TLSold
 • Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile indigo mavi renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 12x27 cm

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile indigo mavi renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 12x27 cm

  TLSold
 • Avrupa Ayyıldızlı Tabak-Avrupa yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile ağız çevresi sarı, kırmızı ve yeşil renkler kullanılarak çiçek ve yaprak motifleri ile dekore edilmiş; merkezi ayyıldız motifli koleksiyonluk değerde bir parçadır. 36.5x8 cm

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Avrupa Ayyıldızlı Tabak-Avrupa yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile ağız çevresi sarı, kırmızı ve yeşil renkler kullanılarak çiçek ve yaprak motifleri ile dekore edilmiş; merkezi ayyıldız motifli koleksiyonluk değerde bir parçadır. 36.5x8 cm

  TLSold
 • Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile bordo renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 13x28.5 cm

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Fransız Ayyıldızlı Seramik Kase-Fransız yapımı Osmanlı pazarı için özel imal edilmiş, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile bordo renk zemin üzerine altın yaldızla ayyıldız motifleri ile bezeli, derin ve çukur hazneli koleksiyonluk bir parçadır. 13x28.5 cm

  TLSold
 • Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) usta eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, yeşil ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile stilize lale, yaprak ve çiçek motifleri ile bezelidir. Merkezinde geleneksel giysileri içerisinde bir kadın figürü yer alır. Ağız çevresi çintemani motifleri ile çevrili ve tüm desenler siyah kontürle çekilmiştir. Bezemesi ve kondisyonu itibariyle sanatçının nadir bulunur eserlerindendir. Çap. 32 cm

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) usta eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, yeşil ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile stilize lale, yaprak ve çiçek motifleri ile bezelidir. Merkezinde geleneksel giysileri içerisinde bir kadın figürü yer alır. Ağız çevresi çintemani motifleri ile çevrili ve tüm desenler siyah kontürle çekilmiştir. Bezemesi ve kondisyonu itibariyle sanatçının nadir bulunur eserlerindendir. Çap. 32 cm

  TLSold
 • Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile bir merkezden çıkan lale ve çiçek motiflerinin merkezi kapladığı; ağız bordürüne çarkıfelen motiflerinin hakim olduğu koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 30 cm

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile bir merkezden çıkan lale ve çiçek motiflerinin merkezi kapladığı; ağız bordürüne çarkıfelen motiflerinin hakim olduğu koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 30 cm

  TLSold
 • Amel-i Faik Kuşlu Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile stilize selvi, karşıt iki kuş figürü, çiçek ve yaprak motifleriyle desenlidir. Dışa dönük kenarları çintemani motifli bir su yoluyla çevrilidir. Koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Amel-i Faik Kuşlu Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile stilize selvi, karşıt iki kuş figürü, çiçek ve yaprak motifleriyle desenlidir. Dışa dönük kenarları çintemani motifli bir su yoluyla çevrilidir. Koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) usta eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile merkezinde hayvan figürlü av sahnesi bulunur. Lale, rozet çiçekleri ve çeşitli çiçeklerle bezemesi tamamlanan eserin ağız çevresi de çiçek motifleri ile çevrilidir. Koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) usta eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile merkezinde hayvan figürlü av sahnesi bulunur. Lale, rozet çiçekleri ve çeşitli çiçeklerle bezemesi tamamlanan eserin ağız çevresi de çiçek motifleri ile çevrilidir. Koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile bir merkezden çıkan lale ve çiçek motiflerinin merkezi kapladığı; ağız bordürüne çarkıfelen motiflerinin hakim olduğu koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Amel-i Faik Tabak-Amel-i Faik (Faik Kırımlı) eski Türkçe imzalı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı ve sır altı tekniği ile kobalt mavi, turkuaz, mangan moru ve mercan kırmızısı (mercan kırmızısı Amel-i Faik'in büyük emek vererek bulduğu renktir) renkleri ile bir merkezden çıkan lale ve çiçek motiflerinin merkezi kapladığı; ağız bordürüne çarkıfelen motiflerinin hakim olduğu koleksiyonluk bir Amel-i Faik şaheseridir. Çap: 32 cm

  TLSold
 • Fransız Bronz Hokka-Fransız bronz döküm ve ahşaptan mamül ajur işçilikli dikdörtgen tablalı, iki adet kristal mürekkep hazneli hokka, bir adet mektup açacağı ve bir adet kaleminden müteşekkil çok zarif koleksiyonluk bir takımdır. Tabla: 18x30 cm, Hokka: 6x10 cm, Mektup açacağı: 24.5 cm, Kalem: 20 cm

  Lot No: 142

  Lot: 142

  Fransız Bronz Hokka-Fransız bronz döküm ve ahşaptan mamül ajur işçilikli dikdörtgen tablalı, iki adet kristal mürekkep hazneli hokka, bir adet mektup açacağı ve bir adet kaleminden müteşekkil çok zarif koleksiyonluk bir takımdır. Tabla: 18x30 cm, Hokka: 6x10 cm, Mektup açacağı: 24.5 cm, Kalem: 20 cm

  TLSold
 • Fransız Porselen Hokka-Fransız imalatı; yoğun altın yaldızlı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile lila, pembe, yeşil ve sarı renkler kullanılarak çok zengin çiçek ve yaprak motifleri ile dekorlu hokkanın kontürleri çok zarif kabartma çiçeklerle tezyin edilmiştir. Eserin yüzeyi altın yaldız sıvamadır. Türünün çok nadir koleksiyonluk bir örneğidir. 31x20 cm

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Fransız Porselen Hokka-Fransız imalatı; yoğun altın yaldızlı, beyaz hamurlu, beyaz astarlı, sır altı tekniği ile lila, pembe, yeşil ve sarı renkler kullanılarak çok zengin çiçek ve yaprak motifleri ile dekorlu hokkanın kontürleri çok zarif kabartma çiçeklerle tezyin edilmiştir. Eserin yüzeyi altın yaldız sıvamadır. Türünün çok nadir koleksiyonluk bir örneğidir. 31x20 cm

  TLSold
 • Art Nouveau Bronz Hokka-Avrupa yapımı Art Nouveau stili, üç ayak üzerinde yükselen opalin camdan mamül tablalı ve hokka hazneli; ayak kısımları, montürleri ve kapak bölümü bronz döküm tekniği ile imal edilmiş çok zarif işçilikte koleksiyonluk bir eserdir. 15x16 cm

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Art Nouveau Bronz Hokka-Avrupa yapımı Art Nouveau stili, üç ayak üzerinde yükselen opalin camdan mamül tablalı ve hokka hazneli; ayak kısımları, montürleri ve kapak bölümü bronz döküm tekniği ile imal edilmiş çok zarif işçilikte koleksiyonluk bir eserdir. 15x16 cm

  TLSold
 • Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı dört ayak üzerinde yükselen, kenarları bitkisel motifli bronz aplikeli carrera siyah mermer tablalı, bronz montürlü ve bronzdan çift hokka hazneli, merkezinde Domaige Spt imzalı oturan bronz kadın heykeli bulunan koleksiyonluk bir hokkadır. Tabla: 47x24 cm, Heykel: 17x19 cm, Hokka: 6x5 cm

  Lot No: 145

  Lot: 145

  Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı dört ayak üzerinde yükselen, kenarları bitkisel motifli bronz aplikeli carrera siyah mermer tablalı, bronz montürlü ve bronzdan çift hokka hazneli, merkezinde Domaige Spt imzalı oturan bronz kadın heykeli bulunan koleksiyonluk bir hokkadır. Tabla: 47x24 cm, Heykel: 17x19 cm, Hokka: 6x5 cm

  TLSold
 • Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı kıvrımlı çift kulplu, dört ayaklı, oval formlu carrera yeşil mermer tablalı, üç adet bronz hokka hazneli, hazne gövdeleri kabartma işçilikle barok stili dal ve yaprak motifleri ile tezyin edilmiş, iyi kondisyonda nadir rastlanan ebat ve kalitede olan hokka koleksiyonluk değer taşımaktadır. Tabla: 34.5x25 cm, Objeler: 5 cm-14 cm

  Lot No: 146

  Lot: 146

  Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı kıvrımlı çift kulplu, dört ayaklı, oval formlu carrera yeşil mermer tablalı, üç adet bronz hokka hazneli, hazne gövdeleri kabartma işçilikle barok stili dal ve yaprak motifleri ile tezyin edilmiş, iyi kondisyonda nadir rastlanan ebat ve kalitede olan hokka koleksiyonluk değer taşımaktadır. Tabla: 34.5x25 cm, Objeler: 5 cm-14 cm

  TLSold
 • Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı dört adet bronz ayak üzerinde yükselen dikdörtgen carrera mermer tablalı, çift bronz hokka hazneli, merkezinde dünya üzerine tünemiş kartal betimlemeli koleksiyonluk hokka takımı, tasarımı itibariyle dikkat çekici koleksiyonluk bir eserdir. Tabla: 28x16 cm, Obje: 12 cm, Hokka: 5 cm

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Fransız Carrera Mermer Tablalı Hokka-Fransız imalatı dört adet bronz ayak üzerinde yükselen dikdörtgen carrera mermer tablalı, çift bronz hokka hazneli, merkezinde dünya üzerine tünemiş kartal betimlemeli koleksiyonluk hokka takımı, tasarımı itibariyle dikkat çekici koleksiyonluk bir eserdir. Tabla: 28x16 cm, Obje: 12 cm, Hokka: 5 cm

  TLSold
 • Avrupa Pirinç Hokka-Avrupa imalatı siyah mermer kaide üzerine oturan zincirli kapaklı ve iki adet porselen hokka haznesinden müteşekkildir. Merkezinde gravürlerle süslenmiş pirinç çerçeveli bir pusula haznesi ve iki küçük kabartmalı melek ve sonradan aplike edilmiş çok renkli mineli dekoratif destekleyici unsur bulunur. Nadir formda oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 15x15 cm

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Avrupa Pirinç Hokka-Avrupa imalatı siyah mermer kaide üzerine oturan zincirli kapaklı ve iki adet porselen hokka haznesinden müteşekkildir. Merkezinde gravürlerle süslenmiş pirinç çerçeveli bir pusula haznesi ve iki küçük kabartmalı melek ve sonradan aplike edilmiş çok renkli mineli dekoratif destekleyici unsur bulunur. Nadir formda oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 15x15 cm

  TLSold
 • İngiliz Gümüş Orijinal Kutusunda 6 Adet Çatal Takımı-İngiliz imalatı gümüş, altı adetten müteşekkil hazne ve gövde kısmı yalın işçilikli, içi kadife kaplı orijinal kırmızı kutusunda muhafaza edilen koleksiyonluk değerde nadide bir takımdır. Çatal: 13 cm, 125 g., Kutu: 17x16 cm

  Lot No: 149

  Lot: 149

  İngiliz Gümüş Orijinal Kutusunda 6 Adet Çatal Takımı-İngiliz imalatı gümüş, altı adetten müteşekkil hazne ve gövde kısmı yalın işçilikli, içi kadife kaplı orijinal kırmızı kutusunda muhafaza edilen koleksiyonluk değerde nadide bir takımdır. Çatal: 13 cm, 125 g., Kutu: 17x16 cm

  TLSold
 • Ermeni İşi Usta Damgalı 6 Adet Gümüş Kadeh-Ermeni işi Ermeni usta Vartan damgalı, gümüşten mamül, konik kaide üzerinde yükselen ince ve uzun ayaklı, dışa açık ağızlı şişkin gövdeli kadehlerin yüzeyleri kabartma vkalem işi tekniği ile çiçek, dal, yaprak ve kuş figürlü motiflerle dekorlu, orijinal kutusu içerisinde koleksiyonluk takımdır. 292 g., 4.5x8.5 cm, Kutu: 38x13x6 cm

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Ermeni İşi Usta Damgalı 6 Adet Gümüş Kadeh-Ermeni işi Ermeni usta Vartan damgalı, gümüşten mamül, konik kaide üzerinde yükselen ince ve uzun ayaklı, dışa açık ağızlı şişkin gövdeli kadehlerin yüzeyleri kabartma vkalem işi tekniği ile çiçek, dal, yaprak ve kuş figürlü motiflerle dekorlu, orijinal kutusu içerisinde koleksiyonluk takımdır. 292 g., 4.5x8.5 cm, Kutu: 38x13x6 cm

  TLSold
 • Osmanlı Tuğralı Gümüş 6 Adet Zarf-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül, üzeri altın vermeyli ve ajur tekniği ile stilize motiflerle dekorlu gümüş 6 adet koleksiyonluk zarf. 4.5x5.5 cm

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Osmanlı Tuğralı Gümüş 6 Adet Zarf-Osmanlı dönemi Sultan II. Abdülhamid (1876-1909) tuğralı, gümüşten mamül, üzeri altın vermeyli ve ajur tekniği ile stilize motiflerle dekorlu gümüş 6 adet koleksiyonluk zarf. 4.5x5.5 cm

  TLSold
 • Osmanlı Gümüş Kaplama Duvar Aynası-Osmanlı dönemi gümüş kaplama yuvarlak formda tasarlanmış eserin çevresi kabartma tekniği ile yaprak ve burgu motifleriyle bordürlüdür. İki yanından çerçevenin dışına taşan kabartma çiçek buketleri ile oval bir görünümdedir. Arka bölümü kırmızı kadife kumaş kaplıdır ve duvara asılmak için zincir askısı bulunur. Türünün nadir örneği olması itibariyle koleksiyonluk harika bir eserdir. 25x33 cm

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Osmanlı Gümüş Kaplama Duvar Aynası-Osmanlı dönemi gümüş kaplama yuvarlak formda tasarlanmış eserin çevresi kabartma tekniği ile yaprak ve burgu motifleriyle bordürlüdür. İki yanından çerçevenin dışına taşan kabartma çiçek buketleri ile oval bir görünümdedir. Arka bölümü kırmızı kadife kumaş kaplıdır ve duvara asılmak için zincir askısı bulunur. Türünün nadir örneği olması itibariyle koleksiyonluk harika bir eserdir. 25x33 cm

  TLSold
 • Hint Ahşap Mücevher Kutusu-Ahşaptan mamül, üzeri siyah boya ile kaplı, kapak yüzeyi bitkisel çerçeve içerisinde merkezinde rumî motifli nadir koleksiyonluk bir parçadır. 14.5x9.5x3.5 cm

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Hint Ahşap Mücevher Kutusu-Ahşaptan mamül, üzeri siyah boya ile kaplı, kapak yüzeyi bitkisel çerçeve içerisinde merkezinde rumî motifli nadir koleksiyonluk bir parçadır. 14.5x9.5x3.5 cm

  TLSold
 • Hint Minyatür Tasvirli Ahşap Kutu-Ahşaptan mamül, üzeri siyah boya ile kaplı, kapak yüzeyi bitkisel motiflerle bordürlü ve merkezi Hint kültürüne mahsus sultan ve mahiyeti tasvirli nadir koleksiyonluk bir parçadır. 13.5x10x3.5 cm

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Hint Minyatür Tasvirli Ahşap Kutu-Ahşaptan mamül, üzeri siyah boya ile kaplı, kapak yüzeyi bitkisel motiflerle bordürlü ve merkezi Hint kültürüne mahsus sultan ve mahiyeti tasvirli nadir koleksiyonluk bir parçadır. 13.5x10x3.5 cm

  TLSold
 • Fransız Bronz Kutu-Fransız imalat damgalı, kare formlu bronz kutunun üzeri sanatçı imzalı Avrupa eski dönem peyzaj ve aşıklar teması tasvirlidir. Kabartma dilimli bronz montürlü kutunun gövde yüzeyi de boşluğa yer kalmayacak şekilde kabartma işçilikle Art Deco stili süslemelidir. Köşelerden dört adet yuvarlak ayak üzerinde yükselir. Koleksiyonluk değer taşımaktadır. 16x16x7 cm

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Fransız Bronz Kutu-Fransız imalat damgalı, kare formlu bronz kutunun üzeri sanatçı imzalı Avrupa eski dönem peyzaj ve aşıklar teması tasvirlidir. Kabartma dilimli bronz montürlü kutunun gövde yüzeyi de boşluğa yer kalmayacak şekilde kabartma işçilikle Art Deco stili süslemelidir. Köşelerden dört adet yuvarlak ayak üzerinde yükselir. Koleksiyonluk değer taşımaktadır. 16x16x7 cm

  TLSold
 • Osmanlı Sedef ve Kemik Kakma Mandolin -Osmanlı dönemi, üzeri sedef ve kemik kakmalı, uç kısmında rumî bronz obje bulunan, orijinal kabında koleksiyonluk mandolin. 61x20 cm

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Osmanlı Sedef ve Kemik Kakma Mandolin -Osmanlı dönemi, üzeri sedef ve kemik kakmalı, uç kısmında rumî bronz obje bulunan, orijinal kabında koleksiyonluk mandolin. 61x20 cm

  TLSold
 • Yün Tarağı Kirman-Halı dokumadan, yün ve ip yapımında kullanılan çivili ahşap tarak. Uç kısmına oturularak yünler çivilere el tahtasıyla iteklenip yünler çekilerek eğrilmeye hazırlanır. Üzerindeki yazılar elle oyularak yazılmıştır. 1908 tarihlidir. 60x21 cm

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Yün Tarağı Kirman-Halı dokumadan, yün ve ip yapımında kullanılan çivili ahşap tarak. Uç kısmına oturularak yünler çivilere el tahtasıyla iteklenip yünler çekilerek eğrilmeye hazırlanır. Üzerindeki yazılar elle oyularak yazılmıştır. 1908 tarihlidir. 60x21 cm

  TLSold
 • İmzalı Kanun-İmzalı ve ahşaptan mamül, tüm bordürleri marküteri tekniği ile stilize yapraklarla süslü eserin burguları abanozdur. Haliyle. 90x37.5 cm

  Lot No: 158

  Lot: 158

  İmzalı Kanun-İmzalı ve ahşaptan mamül, tüm bordürleri marküteri tekniği ile stilize yapraklarla süslü eserin burguları abanozdur. Haliyle. 90x37.5 cm

  TLSold
 • Edirnekâri Çift Kavukluk-Ahşaptan oyma tekniği ile yapılmış, gövde, kavuk tahtası ve şahnişten müteşekkildir. Sırtının üst kısmı iki sütundan yapılmış bir kemer ve her bölümü oyma tekniği ile yapılmış, çiçek ve yaprak desenlidir. 45x108 cm

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Edirnekâri Çift Kavukluk-Ahşaptan oyma tekniği ile yapılmış, gövde, kavuk tahtası ve şahnişten müteşekkildir. Sırtının üst kısmı iki sütundan yapılmış bir kemer ve her bölümü oyma tekniği ile yapılmış, çiçek ve yaprak desenlidir. 45x108 cm

  TLSold
 • Ahşap Kutulu Terazi Takımı-Tek gözlü ahşap çekmeceli kutu içerisinde muhafaza edilen, çift kefeli bir adet pirinç terazi ve ağırlık takımlarından müteşekkil koleksiyonluk bir eserdir. Obje ortalama boyutlar: 7 cm - 22 cm, Kutu: 29x15x9 cm

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Ahşap Kutulu Terazi Takımı-Tek gözlü ahşap çekmeceli kutu içerisinde muhafaza edilen, çift kefeli bir adet pirinç terazi ve ağırlık takımlarından müteşekkil koleksiyonluk bir eserdir. Obje ortalama boyutlar: 7 cm - 22 cm, Kutu: 29x15x9 cm

  TLSold
 • G. Contaux İmzalı Bronz Plaka-Yekpare bronzdan dövülerek imal edilmiş, dikdörtgen formlu, sağ alt köşede kazıma G. Contaux imzalı, Konstantinople'de bir kontluk tarafından kurulan bir hastane için yapılmış plakadır. Üzeri kabartma işçilikle söz konusu hastanenin mimari tasviri, ilgili yazılar ve Hz. Meryem'in kabartma figürü ile tamamlanmıştır. 23.5x15 cm

  Lot No: 161

  Lot: 161

  G. Contaux İmzalı Bronz Plaka-Yekpare bronzdan dövülerek imal edilmiş, dikdörtgen formlu, sağ alt köşede kazıma G. Contaux imzalı, Konstantinople'de bir kontluk tarafından kurulan bir hastane için yapılmış plakadır. Üzeri kabartma işçilikle söz konusu hastanenin mimari tasviri, ilgili yazılar ve Hz. Meryem'in kabartma figürü ile tamamlanmıştır. 23.5x15 cm

  TLSold
 • Ahşap Kabartma İki Adet Pano-Bir tanesi 'Harley Davidson Motorcycle Club' yazılı ve kabartma motorsiklet aplikeli; diğeri 'Koloskis Fantastic Flying Services' yazılı kabartma döndürülebilir pervane aplikeli oldukça nadir koleksiyonluk ikili lottur. 40x60 cm, 59x39 cm

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Ahşap Kabartma İki Adet Pano-Bir tanesi 'Harley Davidson Motorcycle Club' yazılı ve kabartma motorsiklet aplikeli; diğeri 'Koloskis Fantastic Flying Services' yazılı kabartma döndürülebilir pervane aplikeli oldukça nadir koleksiyonluk ikili lottur. 40x60 cm, 59x39 cm

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi Fransız Bayraklı Gemili Sandık Kapağı-Osmanlı dönemi çeyiz sandıklarının iç kapaklarına gemi resimleri yapma geleneğinden gelen masif ahşap, sarı renklerin hakim olduğu siyah kök boyalı Fransız bayraklı bir gemi tasvir edilmiş çok nadir bir eserdir. 49x84 cm

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Osmanlı Dönemi Fransız Bayraklı Gemili Sandık Kapağı-Osmanlı dönemi çeyiz sandıklarının iç kapaklarına gemi resimleri yapma geleneğinden gelen masif ahşap, sarı renklerin hakim olduğu siyah kök boyalı Fransız bayraklı bir gemi tasvir edilmiş çok nadir bir eserdir. 49x84 cm

  TLSold
 • Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Resim-Ruzin Gerçin (1929-2011) imzalı, kağıt üzerine suluboya tekniği ile kahverengi tonlarında alt alta üç katman halinde peyzaj manzarası tasvirli çerçevesiz resim. 17x25 cm

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Resim-Ruzin Gerçin (1929-2011) imzalı, kağıt üzerine suluboya tekniği ile kahverengi tonlarında alt alta üç katman halinde peyzaj manzarası tasvirli çerçevesiz resim. 17x25 cm

  TLSold
 • Osmanlı Portre-Osmanlı dönemi dini giysiler içerisinde portreli karton üzerine baskı fotoğraf. 55x65 cm

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Osmanlı Portre-Osmanlı dönemi dini giysiler içerisinde portreli karton üzerine baskı fotoğraf. 55x65 cm

  TLSold
 • Ketebeli Müsenna Hat -Mukavva üzerine kobalt mavi zemin üzerine beyaz renkte sülüs hatla müsenna tarzda, ''Allah, Muhammed Aleyhisselam, Ali, Fatıma, Hasan, Hüseyin rıdvânullahi te'âlâ aleyhim ecma'în'' yazılıdır. 'İzzet' ketebeli ve 1275 (Miladi 1860/61) tarihlidir. Köşeleri çiçek buketleri ile tezhiplenmiştir. Pervazları yaprak ve hatai motifleri ile desenlenmiştir. Haliyle. 46x50 cm

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Ketebeli Müsenna Hat -Mukavva üzerine kobalt mavi zemin üzerine beyaz renkte sülüs hatla müsenna tarzda, ''Allah, Muhammed Aleyhisselam, Ali, Fatıma, Hasan, Hüseyin rıdvânullahi te'âlâ aleyhim ecma'în'' yazılıdır. 'İzzet' ketebeli ve 1275 (Miladi 1860/61) tarihlidir. Köşeleri çiçek buketleri ile tezhiplenmiştir. Pervazları yaprak ve hatai motifleri ile desenlenmiştir. Haliyle. 46x50 cm

  TLSold
 • Kâbe Örtüsü-20. yüzyıl tarihli, jakar tekniğiyle (desenli dokuma tekniği) siyah zemin üzerine dokunan Kâbe örtüsü. 88x72 cm

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Kâbe Örtüsü-20. yüzyıl tarihli, jakar tekniğiyle (desenli dokuma tekniği) siyah zemin üzerine dokunan Kâbe örtüsü. 88x72 cm

  TLSold
 • İki Adet Kabe Fotoğrafı-Bir adet siyah beyaz Kâbe fotoğrafı ve bir adet ellerini Kâbe duvarlarına dokunduran kalabalık bir kesim insanın fotoğraflandığı, kutsal mekanın hissiyatını yansıtan koleksiyonluk parçalardır. 24x18 cm

  Lot No: 168

  Lot: 168

  İki Adet Kabe Fotoğrafı-Bir adet siyah beyaz Kâbe fotoğrafı ve bir adet ellerini Kâbe duvarlarına dokunduran kalabalık bir kesim insanın fotoğraflandığı, kutsal mekanın hissiyatını yansıtan koleksiyonluk parçalardır. 24x18 cm

  TLSold
 • Deri Kılıflı El Yazması Dua Kitabı-İçerisinde el yazması nesih yazıyla çeşitli dualar ve ayetler yazılı, orijinal deri kılıflı dua kitabı. Haliyle. Kitap: 11x15 cm, Kılıf: 25x47 cm

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Deri Kılıflı El Yazması Dua Kitabı-İçerisinde el yazması nesih yazıyla çeşitli dualar ve ayetler yazılı, orijinal deri kılıflı dua kitabı. Haliyle. Kitap: 11x15 cm, Kılıf: 25x47 cm

  TLSold
 • Osmanlı İki Adet Berat-İlki Unkapanı'ndaki Seyyid Ahmed Buhari Tekkesi Şeyhliğine Mahmud Seydi'nin tayin edildiğini belirten, Sultan Abdülaziz tuğralı, tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş ve kırma divâni hatla yazılmış berattır. 25 Rebîulevvel 1286 tarihlidir. İkinci eser Osmanlı-Yunan savaşında kahramanlık gösteren Konyalı Körükçüoğlu Hasan bin Mehmed'e iftihar madalyası verildiğine dair berattır. Sultan II. Abdülhamid tuğralı, tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş ve divâni hatla yazılmıştır. 29 Rebîulevvel 1316 tarihlidir. 27x77 cm, 28x53 cm

  Lot No: 170

  Lot: 170

  Osmanlı İki Adet Berat-İlki Unkapanı'ndaki Seyyid Ahmed Buhari Tekkesi Şeyhliğine Mahmud Seydi'nin tayin edildiğini belirten, Sultan Abdülaziz tuğralı, tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş ve kırma divâni hatla yazılmış berattır. 25 Rebîulevvel 1286 tarihlidir. İkinci eser Osmanlı-Yunan savaşında kahramanlık gösteren Konyalı Körükçüoğlu Hasan bin Mehmed'e iftihar madalyası verildiğine dair berattır. Sultan II. Abdülhamid tuğralı, tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş ve divâni hatla yazılmıştır. 29 Rebîulevvel 1316 tarihlidir. 27x77 cm, 28x53 cm

  TLSold
 • Osmanlı Sultan Abdülhamid Tuğralı Berat-Osmanlı Sultan Abdülhamid tuğrasını taşıyan, 27 Safer 1316 (Miladi 1901/1902) tarihlidir. Tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş divânî yazıyla yazılmıştır. Osmanlı-Yunan savaşında gösterdiği kahramanlık üzerine Sanayi-i Bahriye taburundan Mülazım Saraylı Bayram Ağa'ya iftihar madalyası verildiğine dair berat. 54x27 cm

  Lot No: 171

  Lot: 171

  Osmanlı Sultan Abdülhamid Tuğralı Berat-Osmanlı Sultan Abdülhamid tuğrasını taşıyan, 27 Safer 1316 (Miladi 1901/1902) tarihlidir. Tuğrası altın mürekkebiyle çekilmiş divânî yazıyla yazılmıştır. Osmanlı-Yunan savaşında gösterdiği kahramanlık üzerine Sanayi-i Bahriye taburundan Mülazım Saraylı Bayram Ağa'ya iftihar madalyası verildiğine dair berat. 54x27 cm

  TLSold
 • Osmanlı Sultan Abdülaziz Tuğralı Atama Beratı-Osmanlı Sultan Abdülaziz tuğrasını taşıyan 7 Şevvâl 1277 (Miladi 1862/63) tarihli, kırma divânî yazıyla yazılı, Divan-ı Hümayun hocalarından Yusuf Ziya Efendi'ye dörtte bir kırat feraşet-i şerife görevinin tevcih edildiğine dair berat. Tuğrası kırmızı mürekkeple çekilmiştir ve tuğların çevresinde üçgen biçimli alanın içinde kırmızı ve sarı renkli çiçek motifleri işlenmiştir. 81x55 cm

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Osmanlı Sultan Abdülaziz Tuğralı Atama Beratı-Osmanlı Sultan Abdülaziz tuğrasını taşıyan 7 Şevvâl 1277 (Miladi 1862/63) tarihli, kırma divânî yazıyla yazılı, Divan-ı Hümayun hocalarından Yusuf Ziya Efendi'ye dörtte bir kırat feraşet-i şerife görevinin tevcih edildiğine dair berat. Tuğrası kırmızı mürekkeple çekilmiştir ve tuğların çevresinde üçgen biçimli alanın içinde kırmızı ve sarı renkli çiçek motifleri işlenmiştir. 81x55 cm

  TLSold
 • Osmanlı Sultan II. Abdülhamid Tuğralı Berat-Sultan II. Abdülhamid'in tuğrasını taşıyan, divâni hatla yazılmış olan berat 25 Şaban 1304 tarihlidir. Tuğrası siyah mürekkeple çekilmiştir. Mürefteli Kaptan Yorgi ve ortaklarına ait 60 tonilatoluk geminin Bartın'da inşa edildiğinden kendilerine sened-i bahrî verildiği (deniz nakliyatı için verilen) belge. 29x61 cm

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Osmanlı Sultan II. Abdülhamid Tuğralı Berat-Sultan II. Abdülhamid'in tuğrasını taşıyan, divâni hatla yazılmış olan berat 25 Şaban 1304 tarihlidir. Tuğrası siyah mürekkeple çekilmiştir. Mürefteli Kaptan Yorgi ve ortaklarına ait 60 tonilatoluk geminin Bartın'da inşa edildiğinden kendilerine sened-i bahrî verildiği (deniz nakliyatı için verilen) belge. 29x61 cm

  TLSold
 • İzmir Sanatlar Mektebi 5 Adet Teknik Çizim-İzmir Sanatlar Mektebi öğrencilerinden Maloş İsmail tarafından teknik resimi yapılan 5 adet dişli ve cıvata çizimleri. 20.4.1340 (Miladi 1925/26) tarihlidir. 42x53 cm

  Lot No: 174

  Lot: 174

  İzmir Sanatlar Mektebi 5 Adet Teknik Çizim-İzmir Sanatlar Mektebi öğrencilerinden Maloş İsmail tarafından teknik resimi yapılan 5 adet dişli ve cıvata çizimleri. 20.4.1340 (Miladi 1925/26) tarihlidir. 42x53 cm

  TLSold
 • Arapça Kaside -Aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile on satır ta'lik hatla kaleme alınmış, Hâce mahlasıyla Arapça yazılmış Arapça eserde boşluklar altın yaldızla tezyin edilmiştir. Pervazları altın yaldız cetvellidir. Çerçeve içerisindedir. 26x36 cm

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Arapça Kaside -Aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile on satır ta'lik hatla kaleme alınmış, Hâce mahlasıyla Arapça yazılmış Arapça eserde boşluklar altın yaldızla tezyin edilmiştir. Pervazları altın yaldız cetvellidir. Çerçeve içerisindedir. 26x36 cm

  TLSold
 • Ketebeli Sülüs Karalama Kıt'ası-Hattat Mustafa Halim Özyacı'nın hat çalışmalarından oluşan bir örnektir. Aharlı kağıt üzerine is mürekkebiyle üzerinde Arapça, ''Lâ ilâhe illallâhü vahdehu lâ şerike'' yazılıdır. İç pervazı zencirek motifiyle tezhiplenmiş olup dış pervazları palmetlerle çevrelenmiştir. 32x32 cm

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Ketebeli Sülüs Karalama Kıt'ası-Hattat Mustafa Halim Özyacı'nın hat çalışmalarından oluşan bir örnektir. Aharlı kağıt üzerine is mürekkebiyle üzerinde Arapça, ''Lâ ilâhe illallâhü vahdehu lâ şerike'' yazılıdır. İç pervazı zencirek motifiyle tezhiplenmiş olup dış pervazları palmetlerle çevrelenmiştir. 32x32 cm

  TLSold
 • Hereke Kutsal Sanduka Örtüsü-Hereke dokuması, yeşil kumaş üzerine celi sülüs hatla ''Kelime-i Tevhid'' ve ''Ahzap suresi 40. Âyet'', ''Muhammed içinizden hiç birinizin babası değildir. Fakat Allah'ın Resul'ü ve nebilerin sonuncudusur.'' yazılıdır. Hereke atölyelerinde devlet tarafından ürettirilmiş ve İstanbul'daki önemli türbelere (Yahya Efendi ks. ve Aziz Mahmud Hüdayi ks.) gönderilmiştir. İyi kondisyonda koleksiyonluk bir eserdir. 38x38 cm

  Lot No: 177

  Lot: 177

  Hereke Kutsal Sanduka Örtüsü-Hereke dokuması, yeşil kumaş üzerine celi sülüs hatla ''Kelime-i Tevhid'' ve ''Ahzap suresi 40. Âyet'', ''Muhammed içinizden hiç birinizin babası değildir. Fakat Allah'ın Resul'ü ve nebilerin sonuncudusur.'' yazılıdır. Hereke atölyelerinde devlet tarafından ürettirilmiş ve İstanbul'daki önemli türbelere (Yahya Efendi ks. ve Aziz Mahmud Hüdayi ks.) gönderilmiştir. İyi kondisyonda koleksiyonluk bir eserdir. 38x38 cm

  TLSold
 • Tekke İşi Mühür Örnekleri Bedûh-Tekke işi 50 adet şahıs mührü çeşitlerinden oluşan, bazı mühürlerde hakkâk isimleri bulunan mühür örnekleri. İsimlerden birtakım örnekler: ''es-Seyyid Mehmed Kazım, Mehmed Said, Mehmed Reşad, Selâmün alâ İbrahim, Mehmed Şevket bin Ragıb, Ahmed Zeki''. 21x31 cm

  Lot No: 178

  Lot: 178

  Tekke İşi Mühür Örnekleri Bedûh-Tekke işi 50 adet şahıs mührü çeşitlerinden oluşan, bazı mühürlerde hakkâk isimleri bulunan mühür örnekleri. İsimlerden birtakım örnekler: ''es-Seyyid Mehmed Kazım, Mehmed Said, Mehmed Reşad, Selâmün alâ İbrahim, Mehmed Şevket bin Ragıb, Ahmed Zeki''. 21x31 cm

  TLSold
 • Bektaşi Tarikatı Yazısı-Hz. İmam Ali keremallahivechehü Ali ibni eba Talip yazan Hz. Ali sembolü aslan motifli bektaşi tarikati yazısı. Üst köşelerde paftalar içerisinde 'Allah' ve 'Muhammed' isimleri yazılıdır. Orta bölümde mevlevi sikkesi motifi bulunur. 44x32 cm

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Bektaşi Tarikatı Yazısı-Hz. İmam Ali keremallahivechehü Ali ibni eba Talip yazan Hz. Ali sembolü aslan motifli bektaşi tarikati yazısı. Üst köşelerde paftalar içerisinde 'Allah' ve 'Muhammed' isimleri yazılıdır. Orta bölümde mevlevi sikkesi motifi bulunur. 44x32 cm

  TLSold
 • Ketebeli Elif ve Vav Hat Tablo-Mehmed Yusuf ketebeli, 1442 tarih yazılı eserde ebru sanatı ile tezhiplenmiş kağıt üzerine kahverengi mürekkep ile büyükçe Elif ve Vav harfi çekilmiş ve siyah renk ile kontürlenmiştir. Orta kısma tek satır halinde nesih hatla Kalem suresi 51. ve 52. ayetleri (Nazar Duası) yazılıdır. Yazın düzenindeki denge ve istifindeki güzellikler, hünerli bir hattaın elinden çıktığını gösterir. 35x50 cm

  Lot No: 180

  Lot: 180

  Ketebeli Elif ve Vav Hat Tablo-Mehmed Yusuf ketebeli, 1442 tarih yazılı eserde ebru sanatı ile tezhiplenmiş kağıt üzerine kahverengi mürekkep ile büyükçe Elif ve Vav harfi çekilmiş ve siyah renk ile kontürlenmiştir. Orta kısma tek satır halinde nesih hatla Kalem suresi 51. ve 52. ayetleri (Nazar Duası) yazılıdır. Yazın düzenindeki denge ve istifindeki güzellikler, hünerli bir hattaın elinden çıktığını gösterir. 35x50 cm

  TLSold
 • Hilye-i Şerif-Ketebesi ve tarihi bulunmayan eserde göbek bölümü baklava formunda düzenlenmiş ve nesih hatla kaleme alınmıştır. Dört köşesinde dört halifenin, ''Ebu Bekir, Osman, Ali, Ömer'' isimleri yazılıdır. Boşlukları altın yaldızla tezhiplenmiştir. Başmakam bölümü sülüs yazıyla besmele ile başlamaktadır ve gül motifleriyle desenlenmiştir. Alt bölümde Hz. Muhammed'le ilgili sülüsle yazılmış bir âyet bulunur. Cedvelleri altın zırnıkla çekilen eserin kenar boşluklarının tamamı seçilmiş kimi beyitlerle desteklenmiş ve zenginleştirilmiştir. Klasik üslupta yazılan Hilye-i Şerif metinlerinden farklı bir düzende oluşu itibariyle nadir koleksiyonluk bir eserdir. 38x25 cm

  Lot No: 181

  Lot: 181

  Hilye-i Şerif-Ketebesi ve tarihi bulunmayan eserde göbek bölümü baklava formunda düzenlenmiş ve nesih hatla kaleme alınmıştır. Dört köşesinde dört halifenin, ''Ebu Bekir, Osman, Ali, Ömer'' isimleri yazılıdır. Boşlukları altın yaldızla tezhiplenmiştir. Başmakam bölümü sülüs yazıyla besmele ile başlamaktadır ve gül motifleriyle desenlenmiştir. Alt bölümde Hz. Muhammed'le ilgili sülüsle yazılmış bir âyet bulunur. Cedvelleri altın zırnıkla çekilen eserin kenar boşluklarının tamamı seçilmiş kimi beyitlerle desteklenmiş ve zenginleştirilmiştir. Klasik üslupta yazılan Hilye-i Şerif metinlerinden farklı bir düzende oluşu itibariyle nadir koleksiyonluk bir eserdir. 38x25 cm

  TLSold
 • Hilye-i Hâkânî Ta'lik Hat-Halim ketebeli, 2 Temmuz 1962 tarihli eserde Hâkânî Mehmed Bey'in (ö. 1015/1606) Hz. Peygamber'in fizikî özelliklerini anlattığı, türünün ilk ve en önemli örneği kabul edilen mesnevisinden kesitler yazılıdır. Yazılar aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile ta'lik hatla Osmanlıca kaleme alınmıştır. ''Vasf edenler o felek-i tâvusun. Dediler atlu idi pehlüsün. Mütemmâsikü'l-beden. Dedi ashâb ile erbâb-ı harem, Tohumu ol cism-i şerifin mürdüm. Taze gül gibi mutarrâ idi hep. Beden-i pâki musaffâ idi hep.'' yazılıdır. 29x35 cm

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Hilye-i Hâkânî Ta'lik Hat-Halim ketebeli, 2 Temmuz 1962 tarihli eserde Hâkânî Mehmed Bey'in (ö. 1015/1606) Hz. Peygamber'in fizikî özelliklerini anlattığı, türünün ilk ve en önemli örneği kabul edilen mesnevisinden kesitler yazılıdır. Yazılar aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile ta'lik hatla Osmanlıca kaleme alınmıştır. ''Vasf edenler o felek-i tâvusun. Dediler atlu idi pehlüsün. Mütemmâsikü'l-beden. Dedi ashâb ile erbâb-ı harem, Tohumu ol cism-i şerifin mürdüm. Taze gül gibi mutarrâ idi hep. Beden-i pâki musaffâ idi hep.'' yazılıdır. 29x35 cm

  TLSold
 • Ketebeli Ta'lik Hat-Halim ketebeli, aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile ta'lik hatla üzerinde ''Cümlenin evvelidir hatm-i rüsül. Dediler anın içinmâhızı kül'' yazılıdır. Boşlukları altın yaldızla tezhiplenen eserin pervazları stilize çiçek motifleriyle desenli ve altın yaldız cedvellidir. Çerçeve içerisinde bulunan eser Osmanlı hat sanatının yetkin bir örneğidir. 18x25 cm

  Lot No: 183

  Lot: 183

  Ketebeli Ta'lik Hat-Halim ketebeli, aharlı kağıt üzerine is mürekkebi ile ta'lik hatla üzerinde ''Cümlenin evvelidir hatm-i rüsül. Dediler anın içinmâhızı kül'' yazılıdır. Boşlukları altın yaldızla tezhiplenen eserin pervazları stilize çiçek motifleriyle desenli ve altın yaldız cedvellidir. Çerçeve içerisinde bulunan eser Osmanlı hat sanatının yetkin bir örneğidir. 18x25 cm

  TLSold
 • Müsenna Hat-Dokuma kumaş üzerine hat yazılı parçaların yapıştırılması tekniği ile oluşturulmuş, müsenna tarzda ''Lâ ilâhe illâ hüve rabbî. İnnallâhe bâliğu emrihî'' yazılıdır. Haliyle. 26x48 cm

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Müsenna Hat-Dokuma kumaş üzerine hat yazılı parçaların yapıştırılması tekniği ile oluşturulmuş, müsenna tarzda ''Lâ ilâhe illâ hüve rabbî. İnnallâhe bâliğu emrihî'' yazılıdır. Haliyle. 26x48 cm

  TLSold
 • Osmanlı Tahvil-Credit Foncier Ottoman Limited (Osmanlı Emlak Kredi Bankası A.Ş.) Londra, 15 Eylül 1910 Tertibi-100 Frank Nominalli Bir'lik Tahvili. Nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 39x40 cm

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Osmanlı Tahvil-Credit Foncier Ottoman Limited (Osmanlı Emlak Kredi Bankası A.Ş.) Londra, 15 Eylül 1910 Tertibi-100 Frank Nominalli Bir'lik Tahvili. Nadir oluşu itibariyle koleksiyonluk bir eserdir. 39x40 cm

  TLSold
 • Sultan Süleyman Türbesi Litografi-Süleymaniye Camii Haziresi'ne defin için götürülen cenaze Kanunî Sultan Süleyman Türbesi'nin önünde litografi. 37x21 cm

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Sultan Süleyman Türbesi Litografi-Süleymaniye Camii Haziresi'ne defin için götürülen cenaze Kanunî Sultan Süleyman Türbesi'nin önünde litografi. 37x21 cm

  TLSold
 • Safanov Aleksey Federovich İmzalı Yağlı Boya Tablo-Safanov Aleksey Federovich imzalı, 'Bahçesaray' isimli, 1994 tarihli tuval üzeri yağlı boya tablo. Sertifikalıdır. 60x40 cm

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Safanov Aleksey Federovich İmzalı Yağlı Boya Tablo-Safanov Aleksey Federovich imzalı, 'Bahçesaray' isimli, 1994 tarihli tuval üzeri yağlı boya tablo. Sertifikalıdır. 60x40 cm

  TLSold
 • Saraphanoff İmzalı Suluboya Tablo-Saraphanoff imzalı, kağıt üzerine suluboya eserde İstanbul süleymaniye tasvir edilmiştir. Çerçevelidir. 41x28 cm

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Saraphanoff İmzalı Suluboya Tablo-Saraphanoff imzalı, kağıt üzerine suluboya eserde İstanbul süleymaniye tasvir edilmiştir. Çerçevelidir. 41x28 cm

  TLSold
 • Saraphanoff İmzalı Suluboya Tablo-Saraphanoff imzalı, kağıt üzerine suluboya eserde Çemberlitaş'tan bir an tasvir edilmiştir. Çerçevelidir. 43x30 cm

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Saraphanoff İmzalı Suluboya Tablo-Saraphanoff imzalı, kağıt üzerine suluboya eserde Çemberlitaş'tan bir an tasvir edilmiştir. Çerçevelidir. 43x30 cm

  TLSold
 • Ufuk Demir İmzalı Yağlı Boya Tablo-Ufuk Demir imzalı, 2017 tarihli, kadın konulu tuval üzeri yağlı boya tablo. 55x45 cm

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Ufuk Demir İmzalı Yağlı Boya Tablo-Ufuk Demir imzalı, 2017 tarihli, kadın konulu tuval üzeri yağlı boya tablo. 55x45 cm

  TLSold
 • İmzalı Karakalem Tablo-Kağıt üzerine karakalem tekniği ile dönem giysileri içerisinde bir kadın ve köpeği resmedilen imzalı ve çerçeveli tablo. 60x50 cm

  Lot No: 191

  Lot: 191

  İmzalı Karakalem Tablo-Kağıt üzerine karakalem tekniği ile dönem giysileri içerisinde bir kadın ve köpeği resmedilen imzalı ve çerçeveli tablo. 60x50 cm

  TLSold
 • Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Resim-Ruzin Gerçin (1929-2011) imzalı, kağıt üzerine suluboya tekniği ile mimari ve peyzaj tasvirli izlenimci türde çerçeveli resim. 19x14 cm

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Resim-Ruzin Gerçin (1929-2011) imzalı, kağıt üzerine suluboya tekniği ile mimari ve peyzaj tasvirli izlenimci türde çerçeveli resim. 19x14 cm

  TLSold
 • Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Tablo-Kağıt üzeri suluboya, İstanbul konulu, Ruzin Gerçin imzalı ve ahşap çerçeveli tablo. 48x10 cm

  Lot No: 193

  Lot: 193

  Ruzin Gerçin İmzalı Suluboya Tablo-Kağıt üzeri suluboya, İstanbul konulu, Ruzin Gerçin imzalı ve ahşap çerçeveli tablo. 48x10 cm

  TLSold
 • Orhan Dayal Natürmort -Orhan Dayal 1983 imzalı, tuval üzeri yağlı boya natürmort. 43x31 cm

  Lot No: 194

  Lot: 194

  Orhan Dayal Natürmort -Orhan Dayal 1983 imzalı, tuval üzeri yağlı boya natürmort. 43x31 cm

  TLSold
 • Yağlı Boya İmzalı Tablo-İmzalı, tuval üzeri yağlı boya renkli at tasvirli çerçevesiz tablo. Haliyle. 50x35 cm

  Lot No: 195

  Lot: 195

  Yağlı Boya İmzalı Tablo-İmzalı, tuval üzeri yağlı boya renkli at tasvirli çerçevesiz tablo. Haliyle. 50x35 cm

  TLSold
 • Osmanlı Baskı Tablo-Osmanlı dönemi oryantalist konulu çerçeveli baskı tablo. 36x25 cm

  Lot No: 196

  Lot: 196

  Osmanlı Baskı Tablo-Osmanlı dönemi oryantalist konulu çerçeveli baskı tablo. 36x25 cm

  TLSold
 • Yağlı Boya Tablo-Tuval üzeri yağlı boya 'Kıyı Evleri ve Deniz' temalı, çerçeveli tablo. 45x35 cm

  Lot No: 197

  Lot: 197

  Yağlı Boya Tablo-Tuval üzeri yağlı boya 'Kıyı Evleri ve Deniz' temalı, çerçeveli tablo. 45x35 cm

  TLSold
 • İmzalı Yağlı Boya Tablo-Tuval üzerine yağlı boya, peyzaj ve figürlü tasvirli izlenimci tarzda ele alınmış imzalı ve çerçeveli tablo. 46x65 cm

  Lot No: 198

  Lot: 198

  İmzalı Yağlı Boya Tablo-Tuval üzerine yağlı boya, peyzaj ve figürlü tasvirli izlenimci tarzda ele alınmış imzalı ve çerçeveli tablo. 46x65 cm

  TLSold
 • Pastel Soyut Tablo-Karton üzeri pastel soyut kompozisyon. 46x34 cm

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Pastel Soyut Tablo-Karton üzeri pastel soyut kompozisyon. 46x34 cm

  TLSold
 • Altın Sırma Duvar Halısı-İpekli dokuma bordo renkli kumaş üzeri altın ve gümüş sırma iplikle bitkisel, kuş, ayyıldız ve tuğra motifleri işlemeli, kenarları altın sırma saçaklı, ahşap çerçeve içerisinde koleksiyonluk duvar halısı. 70x32 cm

  Lot No: 200

  Lot: 200

  Altın Sırma Duvar Halısı-İpekli dokuma bordo renkli kumaş üzeri altın ve gümüş sırma iplikle bitkisel, kuş, ayyıldız ve tuğra motifleri işlemeli, kenarları altın sırma saçaklı, ahşap çerçeve içerisinde koleksiyonluk duvar halısı. 70x32 cm

  TLSold
 • Uzak Doğu Litografi-Uzak doğu Çin yöresine ait kolajvari çeşitli çizimler bulunan litografi. 31x25 cm

  Lot No: 201

  Lot: 201

  Uzak Doğu Litografi-Uzak doğu Çin yöresine ait kolajvari çeşitli çizimler bulunan litografi. 31x25 cm

  TLSold
 • Yağlı Boya Tablo-Tuval üzeri yağlı boya peyzaj manzaralı, çerçevesiz tablo. 56x32 cm

  Lot No: 202

  Lot: 202

  Yağlı Boya Tablo-Tuval üzeri yağlı boya peyzaj manzaralı, çerçevesiz tablo. 56x32 cm

  TLSold
 • Oryantalist Yağlı Boya Tablo-Tuval üzerine yağlı boya tekniği ile yapılmış, Doğu yaşamında lüle içen insanlar konulu, çerçeve içerisinde koleksiyonluk tablo. 40x33 cm

  Lot No: 203

  Lot: 203

  Oryantalist Yağlı Boya Tablo-Tuval üzerine yağlı boya tekniği ile yapılmış, Doğu yaşamında lüle içen insanlar konulu, çerçeve içerisinde koleksiyonluk tablo. 40x33 cm

  TLSold
 • Botanik Litografi -Orkide tasvirli botanik gravür. 58x45 cm

  Lot No: 204

  Lot: 204

  Botanik Litografi -Orkide tasvirli botanik gravür. 58x45 cm

  TLSold
 • Taş Baskı Renkli Gravür Tablo-Şövalye Yıldızı (Hippeastrum) çiçekleri tasvirli taş baskı renkli gravür resim. 60x45 cm

  Lot No: 205

  Lot: 205

  Taş Baskı Renkli Gravür Tablo-Şövalye Yıldızı (Hippeastrum) çiçekleri tasvirli taş baskı renkli gravür resim. 60x45 cm

  TLSold
 • İki Adet Natürmort-Kağıt üzerine guaj boya ile pastel tonlarında papatya ve menekşe çiçekleri tasvir edilmiş, çerçeve içerisinde iki adet natürmort tablo. 54x66 cm

  Lot No: 206

  Lot: 206

  İki Adet Natürmort-Kağıt üzerine guaj boya ile pastel tonlarında papatya ve menekşe çiçekleri tasvir edilmiş, çerçeve içerisinde iki adet natürmort tablo. 54x66 cm

  TLSold
 • Suluboya İmzalı Tablo-Kağıt üzerine suluboya ve noktalama tekniği ile yapılmış, imzalı ve çerçeveli tablo. 48x33 cm

  Lot No: 207

  Lot: 207

  Suluboya İmzalı Tablo-Kağıt üzerine suluboya ve noktalama tekniği ile yapılmış, imzalı ve çerçeveli tablo. 48x33 cm

  TLSold